Dokument pt. „Fenomen” o WOŚP i Owsiaku już 28 lutego w TVN

Z okazji 30-lecia WOŚP powstał „Fenomen” – film dokumentalny o Jurku Owsiaku i historii orkiestry, który teraz będzie można zobaczyć na antenie TVN 28 lutego 2023 roku.

„Fenomen” – niezwykły dokument o WOŚP i Jurku Owsiaku już 28 lutego na antenie TVN

To pierwszy film, w którym Jurek Owsiak – twórca Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – w tak szczerej rozmowie zdradza w jaki sposób zrodził się pomysł powołania Orkiestry oraz jak wyglądały trudne początki jej działalności. Przywołuje także całą historię 30 lat WOŚP, nie omijając tak trudnych tematów jak brutalny hejt, jaki na niego spadł, czy śmierć prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, po której Jurek na moment ustąpił ze stanowiska.

Zobacz też: „A planety szaleją… Młodzi w hołdzie Korze” w Teatrze Telewizji

Film dokumentalny o twórcy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pokazuje jego przemianę – z beztroskiego hipisa w lidera ogromnego obywatelskiego ruchu i jeden z najważniejszych symboli wolnej Polski. Opowiada też jak wyglądały kulisy przeniesienia do Polski idei Przystanku Woodstock, który stał się jednym z największych festiwali muzycznych w Europie.

Fenomen to jednak coś więcej niż opowieść o najbardziej znanej akcji społecznej w Polsce. 30 lat historii WOŚP to dla autorów filmu pretekst do tego, aby pokazać jak wielkie przemiany zaszły w tym czasie w społeczeństwie. Reakcje na działalność Jurka Owsiaka – od niespotykanego w historii Polski entuzjazmu aż po kwestionowanie jego pracy – to obraz nas samych i polaryzacji, jaka nastąpiła pomiędzy nami w ostatnich latach.

Reżyserką filmu Fenomen jest Małgorzata Kowalczyk. Obraz wyprodukowała Dominika Kulczyk i powiązana z nią spółka dFlights.

​Emisja 28 lutego 2023 roku o godzinie 21:35 na antenie TVN.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: TVN