„Czas na Show. Drag Me Out” już wiosną porwie widzów TVN!

Wiosną TVN zaprasza nas na wyjątkowy program — pełen kolorów, lśniącego brokatu, eleganckich cekinów, wysmakowanego blichtru i, przede wszystkim, wspaniałej zabawy.

„Czas na Show. Drag Me Out” - logo programu rozrywkowego TVN-u

W nowym przełomowym show zobaczymy sześciu śmiałych przedstawicieli show-biznesu, którzy będą musieli wykazać się otwartością, odrobiną szaleństwa i… odkryć w sobie wewnętrzną Królową! A wszystko to pod okiem mentorek – największych gwiazd polskiej sceny Drag oraz wymagającego jury. Czas na Show. Drag Me Out pojawi się w wieczornym prime-timie.

Program, o którym głośno od wielu miesięcy, zadebiutuje tej wiosny na antenie TVN. Zjawiskowy Czas na Show. Drag Me Out, to pierwszy taki tytuł w polskiej telewizji. Program zagwarantuje świetną zabawę w studio i, przede wszystkim, przed ekranami.

Czas na Show. Drag Me Out przybliży nam barwny świat Drag, artystycznego performance’u oraz porwie w wir jedynej w swoim rodzaju zabawy. Przez sześć tygodni będziemy towarzyszyć szóstce rozpoznawalnych mężczyzn w przygodzie ich życia i pokażemy ich drugą twarz. Lżejszą, humorystyczną i pewną siebie. Szóstka śmiałych postanowiła bowiem zderzyć swoje męskie „ja” z barwnym i artystycznym światem Drag Queens. Każdy z nich dostanie do pomocy swoją mentorkę – zawodowego performera Drag, który nauczy ich sztuki spektakularnego makijażu oraz kreacji stroju scenicznego, a następnie pokaże, jak skupić na sobie wzrok publiczności.

Krótko mówiąc: wydobędzie z nich prawdziwą królową sceny. Przed którą pojawi się nie lada wyzwanie – będzie musiała stanąć do ekscytującej „lip sync battle”. A z tej tylko jedna para wyjdzie zwycięsko. Który team dotrwa do finału i zdobędzie nagrodę główną – diademy królowych?

„Czas na Show. Drag Me Out” – jak będzie wyglądać jury i ocenianie?

Zmagania uczestników i ich mentorek oceni trzyosobowe jury, które, oprócz tego, że będzie się świetnie bawić, z pewnością zwróci uwagę na każdy detal począwszy od kostiumu na całym występie kończąc.

W gronie mentorek, które będą przygotowywać uczestników i wspierać ich przed wyjściem na scenę, znalazły się najbardziej rozpoznawalne i popularne performerki Drag w Polsce. Sztuka Drag to dla nich sposób na wyrażenie siebie i ucieczkę od codzienności, która nie zawsze była usłana płatkami róż. Jaka historia kryje się za ich kreacją? Dodatkowo bohaterki od samego początku biorą czynny udział w tworzeniu odcinków, tj. doboru muzyki, strojów, dekoracji czy choreografii.

Kto będzie prowadzącą?

Nazwiska członków jury wciąż pozostają tajemnicą, ale w niedzielnym wydaniu Dzień Dobry TVN zostało ogłoszone, że prowadzącą tego przełomowego w polskiej telewizji programu zostanie piosenkarka i autorka tekstów Mery Spolsky.

Mery Spolsky prowadzącą „Czas na Show. Drag Me Out”
Mery Spolsky prowadzącą „Czas na Show. Drag Me Out” | fot. TVN

Czas na Show. Drag Me Out to kolejny format wpisujący się w wartości TVN Warner Bros. Discovery, promujący różnorodność i inkluzywność. Firma od lat uwrażliwia widzów na poszanowanie potrzeb każdego człowieka, tolerancję, uważność i edukuje. Na przestrzeni ostatnich lat tematyka DEI (ang. Diversity, Equality & Inclusion) obecna była w wielu projektach – od programów rozrywkowych (np. Prince Charming) po tytuły fabularne (Kontrola, Pajęczyna czy Listy do M.). Z dumą będziemy kontynuować tą misję, wspierając społeczności LGBTQ+.

Program „Czas na Show. Drag Me Out” zadebiutuje w wiosennej ramówce TVN w paśmie wieczornego prime-time’u.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: TVN Warner Bros. Discovery