„Beeper Mini” został usunięty ze sklepu Google Play

Beeper skupia się teraz na swoim długoterminowym celu, jakim jest stworzenie najlepszej aplikacji do czatowania, zaznaczając przejście poprzez usunięcie Beepera Mini ze sklepu Google Play.

Beeper Mini: Chat with iPhones (aplikacja na Androida do rozmów iMessage)
Beeper Mini: Chat with iPhones (aplikacja na Androida do rozmów iMessage)

Przygoda Beepera Mini z iMessage zakończyła się w grudniu ubiegłego roku, kiedy Beeper przedstawił ostateczne obejście wymagające iPhone’a lub Maca dla iMessage na Androidzie. Teraz serwis oficjalnie zrezygnował ze zmagań z usługą firmy Apple. Beeper Mini oficjalnie opuścił sklep z aplikacjami na Androida Google Play, ponieważ zespół odpowiedzialny za platformę do przesyłania wiadomości skupił się na stworzeniu najlepszej aplikacji do czatowania, a nie tylko na gonieniu za niebieskimi bąbelkami.

Usunięcie Beepera Mini ze sklepu z aplikacjami miało miejsce kilka tygodni temu, a oficjalne ogłoszenie przedstawiono później w wiadomości wysłanej do użytkowników usługi Beeper Cloud.

Przez cały 2023 rok rozwój integracji iMessage firmy Beeper był obiecujący dla użytkowników Androida tęskniących za niebieskimi bąbelkami. Jednak sytuacja uległa pogorszeniu, gdy firma wypuściła Beepera Mini, wydzieloną wersję usługi Beeper Cloud, która pobierała opłatę w wysokości 2 dolarów miesięcznie za korzystanie z iMessage na Androidzie.

Początkowy cel usługi Beeper Mini został udaremniony, gdy Apple załatało exploita wykorzystywanego do inżynierii wstecznej iMessage ze względów bezpieczeństwa. Saga obejmowała grę w kotka i myszkę pomiędzy Beeperem i Apple, która doprowadziła do upadku Beepera Mini i powrotu do metody przekazywania wiadomości za pośrednictwem iPhone’a lub komputera Mac sprzed wersji Mini.

Beeper Mini został zaprojektowany do łączenia się bezpośrednio z serwerami Apple, ale zmiany zmusiły Beepera do przyjęcia rozwiązania opartego na chmurze, dzięki czemu Mini stał się zbędny. W rezultacie Beeper skonsolidował swoją ofertę, usuwając Beepera Mini ze sklepu Google Play i przenosząc iMessage do sekcji „Labs” w Beeper Cloud.

Dyrektor generalny Beepera Eric Migicovsky również podzielił się planem działania Beepera, kładąc nacisk na rozwój wszechstronnej aplikacji, która łączy funkcje Mini i Cloud. Tak więc, chociaż Beeper Mini jest niedostępny w sklepie Google Play, oczekuje się, że powróci z nowymi funkcjami, w tym obsługą innych aplikacji do czatowania.

Migicovsky dodał, że zaktualizowana aplikacja Beeper na Androida zintegruje 14 innych sieci czatów, oferując nowy wygląd, który uwzględnia ulepszenia szybkości i wydajności.

Chociaż koncepcja iMessage oparta na numerach telefonów na Androidzie została całkowicie porzucona, Beeper kontynuuje swoje rozwiązanie iMessage oparte na chmurze, które okazuje się cennym narzędziem dla użytkowników Androida.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: