Dokumenty Google’a otrzymują nowe menu udostępniania

Google dodaje nową funkcję udostępniania w swoich aplikacjach Dokumenty, Arkusze i Prezentacje.

Rozwijany przycisk udostępniania Dysk Google

Firma Google ogłosiła cztery nowe aktualizacje dla swoich aplikacji, które dodają nowe funkcje lub rozszerzają istniejące. Na przykład dodano nową funkcję do przycisku udostępniania na Dysku, która umożliwia użytkownikom udostępnianie linku do określonego momentu w filmie. Oprócz nowej funkcji na Dysku Google gigant wyszukiwania wprowadził nowe opcje rozwijane na przycisku udostępniania w Dokumentach, Arkuszach, Prezentacjach i Rysunkach Google.

Zobacz też: Apka „Dysk Google” z wbudowanym skanerem dokumentów na iPhonie

Nowa funkcja ma ułatwić użytkownikom udostępnianie dokumentów i multimediów w Workspace. W najnowszych wersjach Dokumentów, Arkuszy, Prezentacji i Rysunków nowe menu rozwijane będzie dostępne po kliknięciu przycisku Udostępnij.

Nowy przycisk rozwija się, oferując wiele szybkich działań, takich jak oczekujące prośby o dostęp i opcję „Kopiuj link”. Ta funkcja jest obecnie wdrażana w domenach Rapid Release i Scheduled Release.

Rozwijany przycisk udostępniania w Google Docs
Rozwijany przycisk udostępniania w Google Docs

Według Google przycisk rozwijany będzie dostępny dla wszystkich klientów i użytkowników Google Workspace posiadających osobiste konta Google. Pamiętaj, że rozpowszechnienie tej funkcji u wszystkich zajmie tydzień lub więcej, więc bądź cierpliwy, jeśli nie widzisz jeszcze menu rozwijanego.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Google Workspace Updates