„Beeper Mini” obsługuje iMessage na Androidzie

Aplikacja Beeper Mini na Androida obsługuje wiadomości iMessage, dzięki czemu użytkownicy telefonów z Androidem mogą wysyłać wiadomości na serwery Apple’a.

Beeper Mini: Chat with iPhones (aplikacja na Androida do rozmów iMessage)
Beeper Mini: Chat with iPhones (aplikacja na Androida do rozmów iMessage)

Aktualizacja, przeczytaj też: Apple zablokowało iMessage na Androidzie w Beeper Mini?

Beeper stworzył aplikację na Androida, która rzekomo współpracuje z wiadomościami iMessage firmy Apple, umożliwiając użytkownikom Androida komunikację z użytkownikami iPhoneow’ i wyświetlanie niebieskich bąbelków, a nie zielonych. Użycie przez firmę Apple niebieskich i zielonych dymków w aplikacji Wiadomości w niektórych przypadkach wpłynęło na decyzje dotyczące zakupu smartfonów, ponieważ użytkownicy chcieli uniknąć społecznie niezręcznego zielonego tła tekstowego w rozmowach tekstowych ze znajomymi. Tygodnie po jednej nieudanej próbie rozwiązania problemu przez Nothing Chat, pojawia się kolejna w postaci Beepera Mini.

Zapowiedziana aplikacja Beeper Mini firmy Beeper to aplikacja na Androida zaprojektowana do współpracy z platformą iMessage firmy Apple. Zmiana oznacza, że użytkownik urządzenia z Androidem może teraz rozmawiać z użytkownikiem iPhone’a, a wiadomości na urządzeniu z Androidem będą wyświetlane na niebiesko zamiast charakterystycznego zielonego dymka.

Co więcej, aplikacja umożliwi użytkownikom dołączanie do czatów grupowych na iPhonie za pośrednictwem numeru telefonu. Będzie także działać ze wszystkimi typowymi funkcjami Wiadomości, w tym statusem pisania, potwierdzeniami przeczytania, obrazami i wideo, reakcjami, wiadomościami głosowymi oraz edycją i cofaniem wysyłania wiadomości.

Chociaż próba zrobienia tego samego przez Nothing nie powiodła się, ponieważ korzystał ze zdalnego serwera działającego jako pośrednik, który był zdumiewająco niepewny, metoda Beepera idzie bardziej bezpośrednią drogą.

Zamiast korzystać z przekaźnika, Beeper Mini łączy się bezpośrednio z serwerami Apple’a. Komunikacja jest również w pełni szyfrowana, a klucze przechowywane są na urządzeniu użytkownika, a Beeper nie musi mieć dostępu do konta Apple ID użytkownika.

Korzystając z usług Apple’a, Beeper Mini wykorzystuje także zasady Material Design systemu Android, dzięki czemu nie wygląda nie na miejscu na smartfonie z Androidem.

Chociaż główna funkcja Beepera Mini polega na czystej komunikacji między użytkownikami Androida i Apple’a, nie będzie ona ograniczona tylko do iMessage. Planowana jest łączność z maksymalnie 15 sieciami czatowymi, w tym komunikatorami WhatsApp i Signal, wraz z pełnym szyfrowaniem, tam gdzie to możliwe.

Zrzuty ekranów z aplikacji Beeper Mini
Zrzuty ekranów z aplikacji Beeper Mini

Nie jest wymagany Apple ID. Beeper Mini rejestruje się przy użyciu Twojego numeru telefonu, z opcjonalnym logowaniem Apple ID.

  • Wysyłaj i odbieraj wiadomości z niebieskimi dymkami ze swojego numeru telefonu z Androidem.
  • Zdjęcia i filmy w pełnym rozmiarze oraz odpowiedzi i reakcje.
  • Dołącz do czatów grupowych dostępnych tylko na iPhonie.
  • Bezpieczne i prywatne dzięki kompleksowemu szyfrowaniu.
  • Synchronizuj istniejące wiadomości iMessages na wielu urządzeniach z Androidem lub iOS, w tym na Macbookach i iPadach.
  • Potwierdzenia przeczytania, wskaźniki pisania, reakcje Emoji, galerie multimediów i wiele więcej!

Apka Beeper Mini: Chat With iPhones kosztuje 1,99 dolara miesięcznie po początkowym siedmiodniowym okresie próbnym i jest dostępny do pobrania ze sklepu Google Play.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple Insider | Beeper