Do działania iMessage w Beeperze Mini wymagany jest teraz komputer Mac

Jeśli nie masz komputera Mac, to w takim razie nie możesz teraz korzystać z iMessage w Beeperze Mini pod Androidem.

Beeper Mini: Chat with iPhones (aplikacja na Androida do rozmów iMessage)
Beeper Mini: Chat with iPhones (aplikacja na Androida do rozmów iMessage)

Aplikacja Beeper Mini wkrótce będzie wymagał dostępu do komputera Mac, aby móc korzystać z iMessage na Androidzie. Lub będziesz musiał użyć komputera Mac znajomego, aby skonfigurować usługę Beeper Cloud. Najnowsze obejście Beepera pojawiło się po tym jak Apple zablokowało dostęp do usługi dla firm trzecich. W tym tygodniu usługa doświadczyła wielu awarii, a firma twierdzi, że najnowsza poprawka rozwiąże je i zapewni niezawodne działanie.

Beeper Mini wystartował z wielkim hukiem na początku tego miesiąca. Zespół odpowiedzialny za aplikację dokonał inżynierii wstecznej iMessage, aby zamienić zielone bąbelki użytkowników Androida w niebieskie.

Jednak zainteresowanie mediów zwróciło uwagę Apple’a na aplikację. Od tego czasu gigant z Cupertino podjął kroki mające na celu zablokowanie Beeper Cloud i apkę Beeper Mini, powołując się na obawy dotyczące bezpieczeństwa i prywatności. To spowodowało, że w ciągu ostatnich kilku tygodni Beeper miał liczne awarie.

We wpisie na Reddicie zespół Beepera twierdzi, że „znalazł rozwiązanie, które ustabilizuje sytuację iMessage dla Beeper Cloud i Mini”. Haczyk? Wymagany jest dostęp do komputera Mac. Skąd nagła zmiana? Dzięki firmie Apple.

Beeper wykorzystuje własną flotę serwerów Mac do wysyłania informacji identyfikacyjnych do Apple’a. „Niestety okazało się, że jest to łatwy cel dla Apple’a, ponieważ tysiące użytkowników Beepera korzystało z tych samych danych rejestracyjnych” – poinformował zespół Beepera.

Ta zmiana zostanie wdrożona wraz z aktualizacją Beepera, która będzie dostępna od środy 20 grudnia 2023 roku. Nowa wersja Beeper Cloud dla komputerów Mac będzie generować unikalne dla użytkowników dane rejestracyjne.

Apple prędzej czy później z pewnością zajmie się najnowszym obejściem Beepera…

Jeśli używasz Beepera Mini do korzystania z iMessage na Androidzie, wymóg posiadania komputera Mac jest z pewnością kłopotliwy. Beeper twierdzi, że ta zmiana sprawia, że połączenie w testach jest „bardzo niezawodne”.

Chociaż Beeper jest optymistą, że jego najnowsze obejście zapewni stabilne działanie, poprawa może nie potrwać długo. Apple prawdopodobnie ponownie uszczelni dostęp do iMessage, aby zapobiec nieautoryzowanemu dostępowi Beepera do jego usługi przesyłania wiadomości.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Cult of Mac