Brave Search teraz z wynikami dla zapytań programistycznych

Brave ogłosiło dzisiaj, że dodaje do swojej wyszukiwarki nowo zbudowany CodeLLM, aby dostarczać wyniki dla zapytań programistycznych.

Logo Brave Search i adres URL wyszukiwarki

Nowy oparty na sztucznej inteligencji CodeLLM zapewnia w wyszukiwarce internetowej Brave Search fragmenty kodu ze szczegółowymi wyjaśnieniami i cytatami. CodeLLM jest darmowy i teraz zintegrowany z Brave Search, dzięki czemu użytkownicy nie muszą zmieniać aplikacji, aby uzyskać do niego dostęp.

Sprawdź też: Brave Search dostępna dla wszystkich w publicznej wersji beta

CodeLLM jest dostępny dla wszystkich użytkowników Brave Search na komputerach stacjonarnych i urządzeniach mobilnych. Jeśli Brave Search jest Twoją domyślną wyszukiwarką, wszystko, co musisz zrobić, aby uzyskać dostęp do CodeLLM, to rozpocząć wyszukiwanie w pasku adresu przeglądarki. Jeśli Brave Search nie jest Twoją domyślną wyszukiwarką, musisz udać się na stronę search.brave.com, aby przeprowadzić wyszukiwanie.

„CodeLLM automatycznie wykrywa zapytania związane z programowaniem, więc nie ma potrzeby generowania specjalnego wyszukiwania” – wyjaśnia Brave we wpisie na swoim blogu. „Jeśli odpowiedź będzie możliwa, nad wynikami wyszukiwania pojawi się widżet uruchamiający odpowiedź CodeLLM. Wykrywanie zapytań programowych odbywa się poza LLM, za pomocą innych komponentów wyszukiwania (podobnych do tych, które potrafią wykryć zapytania dotyczące pogody, zapytania, które dobrze nadają się do podsumowania, zapytania o ceny akcji itp.).”

Brave twierdzi, że podstawowa technologia CodeLLM opiera się na Mixtralu, czyli LLM, który może wykorzystywać podpowiedzi tekstowe do generowania kodu.

CodeLLM w Brave Search
CodeLLM w Brave Search

Dzisiejsze ogłoszenie następuje dwa miesiące po udostępnieniu przez firmę Brave swojego asystenta opartego na sztucznej inteligencji Leo, wszystkim użytkownikom komputerów stacjonarnych. Leo, oparty na Llama 2 i Claude LLM firmy Anthropic, może obsługiwać żądania kontekstowe, takie jak streszczanie stron internetowych lub filmów, tłumaczenie tekstu i przepisywanie wyrażeń. Brave zadebiutował także w płatnej wersji asystenta za 15 dolarów miesięcznie, aby zapewnić użytkownikom dostęp do funkcji premium, takich jak dostęp do szybszych i lepszych modeli dużych języków (LLM) oraz wyższych limitów.

Usługa Brave Search, uruchomiona dwa lata temu, rozrosła się i obsługuje średnio 25 milionów zapytań dziennie. Firma twierdzi, że Brave Search to domyślna wyszukiwarka dla wielu z ponad 60 milionów użytkowników Brave’a.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Brave