Brave Leo AI ma poprawić nam przeglądanie internetu!

Brave uruchomiło asystenta Leo AI dla swojej przeglądarki internetowej, aby zapewnić użytkownikom inteligentniejszy sposób surfowania po stronach internetowych.

Brave Leo AI

Firma Brave uruchomiła Leo — asystenta AI zaprojektowanego w celu poprawy komfortu przeglądania internetu przez użytkowników. Leo działa podobnie do Bing Chat w przeglądarce Microsoft Edge, oferując podsumowania stron internetowych w czasie rzeczywistym oraz możliwość zadawania pytań i generowania treści. Prywatność jest dla Brave najwyższym priorytetem, ponieważ Leo działa poprzez anonimowe serwery i nie przechowuje danych osobowych, zapewniając wysoki poziom prywatności wszystkim użytkownikom.

Przeczytaj również: Najnowsza funkcja Brave Browser radzi sobie ze zmiennymi trackerami

Firma Brave została założona w 2015 roku i od tamtej pory przeszła długą drogę. Początkowo znana była głównie jako bezpieczna przeglądarka, która skupiała się na zapewnianiu użytkownikom prywatności i blokowała reklamy. Jednakże, na przestrzeni lat, Brave przekształciła się w znacznie większy projekt, mający na celu ustanowienie nowego ekosystemu online.

Jednym z największych kroków, jakie firma Brave podjęła, było opracowanie własnej wyszukiwarki internetowej. Wyzwanie było ogromne, biorąc pod uwagę dominację firm takich jak Google i Microsoft w tej dziedzinie. Jednak z determinacją i innowacyjnością, Brave dotarło do punktu, w którym wyszukiwarka może stanowić poważną konkurencję dla gigantów wyszukiwania.

Kolejnym krokiem w dążeniu do zapewnienia użytkownikom jak największego komfortu i wygody przeglądania internetu jest wprowadzenie Leo – nowego wbudowanego asystenta opartego na sztucznej inteligencji (AI) i uczeniu maszynowym. Leo został zaprojektowany w taki sposób, aby pomagać użytkownikom wykonywać różnego rodzaju czynności w internecie szybciej i sprawniej.

Dzięki Leo, użytkownicy Brave’a mogą otrzymać szybką i dokładną pomoc w wyszukiwaniu informacji, odtwarzaniu muzyki, czy nawet zakupach online. Asystent AI jest w stanie uczyć się preferencji użytkownika i dostosowywać swoje funkcje do indywidualnych potrzeb. To oznacza, że korzystając z Brave i Leo, można zyskać jeszcze większą kontrolę i efektywność podczas korzystania z internetu.

Kombinacja przeglądarki Brave i asystenta Leo AI tworzy innowacyjne rozwiązanie, które ma zmienić sposób, w jaki korzystamy z internetu. Brave w ten sposób kontynuuje swoją misję zapewniania prywatności i bezpieczeństwa użytkownikom, jednocześnie oferując wygodę i efektywność dzięki swoim zaawansowanym technologiom.

Czym jest LEO Ai od Brave?

Leo dla Brave jest tym, czym Bing Chat jest dla Microsoft Edge. Został zaprojektowany do tworzenia podsumowań stron internetowych w czasie rzeczywistym, dzięki czemu możesz szybciej wyłapać kluczowe informacje z internetu. Możesz także zadawać pytania, przeprowadzać analizy przepisywać fragment tekstu i generować nową treść, a wszystko to za pomocą nowego chatbota AI Leo firmy Brave.

Jednak w przeciwieństwie do czatu Binga, który jest obsługiwany przez ChatGPT, Leo działa na Llama 2 — dużym modelu językowym (LLM) wdrożonym przez Meta we współpracy z Microsoftem.

Asystent Brave Leo Ai w przeglądarce internetowej Brave
Asystent Brave Leo Ai w przeglądarce internetowej Brave

Jak wynika z wpisu na blogu firmy, Brave Leo jest zgodne ze swoim motywem przewodnim dotyczącym prywatności. Podkreśla, że ​​przeglądarka nie może ustanowić powiązania między żądaniami użytkowników a ich adresami IP, ponieważ żądania są przesyłane za pośrednictwem anonimowego serwera. Ponadto nie musisz tworzyć konta Brave, aby korzystać z Leo. Nawet jeśli utworzysz konto, aby korzystać z chatbota, nie zachowa on Twoich prywatnych danych osobowych.

Chatbot Leo AI firmy Brave jest bezpłatny dla wszystkich użytkowników, jednak dla tych, którzy chcą uzyskać dostęp do dodatkowych modeli AI poza Llamą 2, firma ogłosiła wersję Premium asystenta AI. Leo Premium kosztuje 15 dolarów miesięcznie i zapewnia dostęp do Claude Instant, opracowanego przez Anthropic, aby pomóc użytkownikom w logicznym rozumowaniu i kodowaniu.

Co więcej, abonenci Premium będą mogli w przyszłości skorzystać z „wyższych limitów stawek, wyższej jakości czatów, priorytetowych kolejek w okresach szczytowego wykorzystania oraz wcześniejszego dostępu do nowych funkcji i ulepszeń”. Użytkownicy Leo Premium otrzymają również wysoki poziom prywatności i anonimowości, podobnie jak użytkownicy wersji bezpłatnej.

Brave Leo AI Premium
Brave Leo AI Premium

Leo jest udostępniane użytkownikom komputerów stacjonarnych z wersją Brave 1.60. Firma Brave zakończy proces wdrażania w ciągu najbliższych kilku dni, więc wielu z Was nie zobaczy go jeszcze dzisiaj. W ciągu najbliższych kilku miesięcy będzie także dostępna dla użytkowników aplikacji Brave na Androida i iOS-a.

Więcej o asystencie Brave Leo Ai przeczytasz na oficjalnej stronie: brave.com/leo.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Brave | XDA Developers