Przycisk zaznaczania wszystkich wiadomości w Gmailu na Androidzie wreszcie jest!

Google coraz większej grupie użytkowników udostępniło przycisk „Zaznacz wszystko” w Gmailu na Androidzie – aż dziwne, że nie było tej opcji przez tyle lat!

Opcja „Zaznacz/Odznacz wszystko” w Gmailu na Androidzie
Opcja „Zaznacz/Odznacz wszystko” w Gmailu na Androidzie

Zarządzanie e-mailami w aplikacji Gmail na Androidzie może być dość frustrujące, gdy nie jest dostępna opcja Zaznacz wszystko. W przeciwieństwie do wersji desktopowej, w której ta funkcja jest dostępna od dłuższego czasu, aplikacja wymaga od użytkowników klikania w każdą wiadomość z osobna w celu wykonania takich czynności, jak usunięcie, zarchiwizowanie czy przeniesienie do innego folderu. Jednak sytuacja się zmienia, ponieważ Google w końcu wprowadził przycisk Zaznacz wszystko do aplikacji Gmail na Androida, która wydaje się być szeroko wdrażana.

Niektórzy użytkownicy po raz pierwszy zauważyli nową funkcję we wrześniu zeszłego roku, kiedy odkryto ukryte flagi sugerujące, że Google ją rozwija. Jednak jej dostępność była ograniczona do niedawna, zanim coraz większa liczba użytkowników zaczęła zgłaszać dostępność na Reddicie. Po przeprowadzeniu testów na różnych urządzeniach i kontach serwis Android Police poinformował, że funkcja Zaznacz wszystko (ang. Select All) jest już dostępna w aplikacji Gmail na Androida, niezależnie od jej wersji.

Funkcja Zaznacz wszystko jest bardzo przydatna dla użytkowników, zwłaszcza tych, którzy dostają dużo e-maili. Aby wybrać wszystkie e-maile w widoku, po prostu naciśnij i przytrzymaj jeden e-mail lub dotknij awatara nadawcy. Następnie przejdź do góry ekranu i dotknij przycisku Zaznacz wszystko. Masz swobodę wykonywania różnych czynności, w tym usuwania, archiwizowania, etykietowania lub oznaczania jako przeczytane dla całej grupy wiadomości. Ta funkcja jest w pełni funkcjonalna we wszystkich widokach, w tym w wynikach wyszukiwania, skrzynkach odbiorczych i kategoriach.

Opcja „Zaznacz wszystko” w Gmailu na Androidzie
Opcja „Zaznacz wszystko” w Gmailu na Androidzie

Aplikacja Gmail na Androida stała się jeszcze lepsza dzięki temu nowemu dodatkowi. Oprócz istniejących funkcji, ta aktualizacja z pewnością poprawi komfort użytkowania. To dość niezwykłe, że Google w końcu wprowadził funkcję, która jest zarówno podstawowa, jak i przyjazna dla użytkownika.

Chociaż zajęło to trochę czasu, lepiej późno niż wcale. Jeśli nie widzisz jeszcze opcji Zaznacz wszystko, pamiętaj o zaktualizowaniu aplikacji Gmail do najnowszej wersji. Zdecydowanie warto to sprawdzić.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Google| Android Police | Phone Arena