„Czas krwawego księżyca” zadebiutuje w kinach 20 października

Globalną premiera filmu „Czas krwawego księżyca” od Apple TV+ zaplanowana została na 20 października 2023 roku w kinach.

„Czas krwawego księżyca” - plakaty kinowe Apple TV+ (w kinach od 20 października 2023 r.)
„Czas krwawego księżyca” – plakaty kinowe Apple TV+ (w kinach od 20 października 2023 r.)

Kolejny duży film legendarnego reżysera Martina Scorsese pod tytułem Czas krwawego księżyca (tyt. oryg. Killers of the Flower Moon) pojawi się w Apple TV+, ale wcześniej Apple rezygnuje z limitowanej premiery na rzecz światowej premiery w kinach, zaplanowanej na 20 października 2023 roku. Zwiastun tej epickiej sagi kryminalnej udostępniono w maju tego roku, prezentujący jej ciężki, brutalny ton. Więcej szczegółów historii ujrzało światło dzienne wraz z kinowym zwiastunem wydanym w lipcu.

Sprawdź też: Epicki film „Napoleon” Ridleya Scotta w kinach już w listopadzie

Pierwotnie Czas krwawego księżyca miał być wyświetlany w wybranych kinach w Stanach Zjednoczonych od 6 października 2023 roku. Następnie film miał pojawić się w większej liczbie kin w całych Stanach Zjednoczonych od 20 października, aż do ostatecznego przesyłania strumieniowego w Apple TV+.

Według The Hollywood Reporter plan ten uległ jednak zmianie. Apple, we współpracy z Paramount, udostępni teraz film na całym świecie 20 października 2023 roku. Film całkowicie pominie limitowaną premierę kinową.

Czas krwawego księżyca opowiada historię śledztwa FBI w sprawie kilku morderstw na terenie zamieszkałym przez Osedżiów w Oklahomie na początku lat dwudziestych XX wieku, gdzie odkryto złoża ropy. Film powstał na podstawie książki napisanej przez Davida Granna.

Za scenariusz odpowiadają Eric Roth i Martin Scorsese. W filmie występują Leonardo DiCaprio, Lily Gladstone, Robert De Niro, Jesse Plemons, Tantoo Cardinal i Cara Jade Myers.

Po seansie kinowym film będzie można oglądać online w serwisie streamingowym Apple TV+.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple TV+ Press