HBO Max zapowiada polityczną satyrę pt. „Reżim”

Stephen Frears i Jessica Hobbs reżyserują serial „Reżim” dla HBO, opowiadający o autorytarnej władczyni granej przez Kate Winslet.

Kate Winslet w serialu „Reżim” od HBO Max
Kate Winslet w serialu „Reżim” od HBO Max

Laureatka nagrody Emmy za rolę w serialu Mare z Easttown – Kate Winslet, powraca do HBO – tym razem jako europejska autorytarna władczyni – kanclerz reżimu, znajdująca się pod ogromną presją i z tego powodu grozi jej upadek. HBO Max udostępnił zwiastun nadchodzącego serialu Reżim (tyt. oryg. The Regime) którego światowa premiera zapowiedziana jest na 3 marca 2024 roku. Serial miał mieć pierwotnie tytuł Pałac (tyt. oryg. The Palace).

Sprawdź też: Zobacz zwiastun serialu „Expats” od Prime Video

Nominowany do Oscara Stephen Frears (Królowa) i Jessica Hobbs (nagrodzona Emmy reżyserka The Crown) reżyseruje serial, którego showrunnerką jest Willa Tracy.

Reżim opowiada historię jednego roku panowania pani kanclerz w murach pałacu współczesnego europejskiego reżimu, który zaczyna się rozpadać. Oprócz Winslet w obsadzie znaleźli się belgijski łamacz serc z Rust and Bone – Matthias Schoenaerts, Guillaume Gallienne, niespodziewanie nominowana do Oscara w 2023 roku Andrea Riseborough, Martha Plimpton i typowy podejrzany o tego rodzaju wzniosłe polityczne rolę w Europie – Hugh Grant. Zwiastun sugeruje klimat w stylu Sukcesji z odrobiną satyry Armando Iannucciego pasującej do dramatu Veep.

Kate Winslet w serialu „Reżim” od HBO Max
Kate Winslet w serialu „Reżim” od HBO Max

Współpraca Winslet z HBO wykracza poza Mare z Easttown – serial kryminalny z 2021 roku. Zagrała także w adaptacji Mildred Pierce Todda Haynesa w 2011 roku i ma powrócić do współpracy przy serialu reżysera Trust zatytułowany Majowy grudzień, który powstanie na podstawie powieści Hernana Diaza pod tym samym tytułem. Serial opowiadać będzie o bogatym finansiście, który czyta książkę opartą na jego życiu, który niezadowolony z portretu jego i jego żony prosi sekretarza o napisanie jego pamiętników i uporządkowanie historii.

Limitowany serial Reżim będzie miał premierę 3 marca i z pewnością będzie tematem rozmów podczas rozdania nagród Emmy za rok. Najpierw musimy tylko przetrwać tegoroczne rozdanie nagród Emmy, które zaplanowano na styczeń.

Zobacz zwiastun serialu Reżim z Kate Winslet w roli głównej:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: HBO Max | IndieWire