Narzędzie Chrome’a do kontroli zabezpieczeń będzie teraz automatycznie działać w tle

Funkcja Safety Check w przeglądarce Chrome otrzymuje nowe funkcje i teraz jeszcze skuteczniej będzie sprawdzać poziom zabezpieczeń Twoich danych.

Funkcje bezpieczeństwa Google na komputerze

Funkcja bezpieczeństwa Kontrola zabezpieczeń Google’a (Safety Check) wykorzystywana w przeglądarce internetowej Chrome, która między innymi sprawdza, czy którekolwiek z zapisanych haseł nie zostało przejęte, będzie teraz „uruchamiać się automatycznie w tle” na komputerze stacjonarnym. Ciągłe kontrole mogą oznaczać, że znacznie wcześniej zostaniesz powiadomiony o haśle, które powinieneś zmienić, niż do tej pory.

Sprawdź też: Google wyłączy śledzenie przez inne firmy dla niektórych użytkowników Chrome’a

Kontrola zabezpieczeń sprawdza także, czy nie występują nieprawidłowe rozszerzenia lub uprawnienia witryn, na które musisz zwrócić uwagę, i możesz reagować na podstawie alertów funkcji dostępnych w menu przeglądarki Chrome z trzema kropkami. Ponadto Google twierdzi, że Kontrola bezpieczeństwa może cofnąć uprawnienia witryny, jeśli nie odwiedzałeś jej przez jakiś czas.

Google ogłosiło także nadchodzącą funkcję dla grup kart w przeglądarce Chrome, także na komputerze. Chrome umożliwi zapisywanie grup kart, dzięki czemu będziesz mógł korzystać z tych grup na różnych urządzeniach, co może być przydatne podczas przechodzenia między komputerem w domu a laptopem w podróży. Google twierdzi, że ta funkcja zostanie wprowadzona „w ciągu najbliższych kilku tygodni”.

Zapisywanie grup kart w przeglądarce Chrome na komputerze
Zapisywanie grup kart w przeglądarce Chrome na komputerze | fot. Google

Firma zajawiła też, że „na początku przyszłego roku” wprowadzi do Chrome’a funkcje obsługiwane przez Gemini, nowy model AI. To nie niespodzianka – dyrektor generalny Sundar Pichai powiedział już, że Gemini trafi do Chrome’a – ale mimo wszystko jestem ciekawy, co to oznacza w praktyce.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Google | The Verge