Serial „Trust” na HBO GO to jedna z pozycji obowiązkowych

Jeden z lepszych seriali opartych na historii Poula Getty’ego pod tytułem „Trust” możesz już obejrzeć na HBO lub HBO GO – to lepsza produkcja niż kinowa wersja Ridleya Scotta.

Serial „Trust” (2018, HBO GO)

Serial kryminalny „Trust” oparty jest na prawdziwej historii nastolatka, która wydarzyła się w 1973 r. i wstrząsnęła całym światem. Z pewnością wiele osób nie pamięta lub nie zna tej sprawy, która była na pierwszych stronach gazet aż 45 lat temu.

Wyreżyserowany i wyprodukowany przez zdobywcę Oscara Danny’ego Boyle’a (Slumdog. Milioner z ulicyTrainspotting, Płytki grób) serial nawiązuje do kinowego filmu Ridleya Scotta pod tytułem „Wszystkie pieniądze świata”, o którym głośno było z powodu zmiany scen z Kevinem Spaceyem. Producentem serialu są FX Productions, Cloud Eight Films, Decibel Films and Snicket Films Limited.

W rolach głównych występują: laureat dwóch Złotych Globów Donald Sutherland (Duma i uprzedzenie) – w roli J. Paula Getty’ego, zdobywczyni dwóch Nagród Akademii Hilary Swank (Za wszelką cenę) – jako Gail Getty, Brendan Fraser (Mumia) – jako prywatny detektyw, Michael Esper (Frances Ha) – John Paul Getty Jr. oraz Harris Dickinson (serial Klika) jako porwany Paul Getty III.

W Polsce nowe odcinki emitowane są w każdy piątek na kanale HBO o godzinie 21:10. Serial mogą także oglądać subskrybenci serwisu streamingowego HBO GO w internecie na smartfonach, komputerach i smart TV.

O czym opowiada serial „Trust”?

Inspirowany prawdziwymi wydarzeniami serial o niszczącej sile pieniędzy i jednej z najbogatszych i najbardziej nieszczęśliwych rodzin Ameryki – rodzie Gettych.

Historia zaczyna się w 1973 roku, kiedy zostaje porwany nastoletni John Paul Getty III (Harris Dickinson) – wnuk miliardera i dziedzic fortuny. Porywacze żądają za jego uwolnienie wielomilionowego okupu. Dziadek Paula, J. Paul Getty Sr. (Donald Sutherland), potentant nafrowy i miliarder, jest zajęty. Spędza czas w rezydencji Tudorów na angielskiej wsi otoczony haremem kochanek.

Przeczytaj także: Oto przedsmak drugiego sezonu serialu „Westworld 2”

Ojciec Paula, J. Paul Getty Jr. (Michael Esper) jest zagubiony, nie wie, jak odnaleźć się w sytuacji, nie chce nawet odbierać telefonów. Tylko matka Paula, Gail Getty (Hilary Swank) wydaje się być zaangażowana. Próbuje dotrzeć do porywaczy i negocjować z nimi. Niestety nie ma pieniędzy.

Kadr z serialu „Trust” (HBO, 2018)
Kadr z serialu „Trust” (HBO, 2018)

Trust przedstawia dramatyczną historię wnuka miliardera będącego w rękach porywaczy, którzy nie potrafią zrozumieć, dlaczego nikt nie chce odzyskać uprowadzonego. Rodzina Gettych ma pieniądze, władzę, ale nie jest wolna od problemów.

Oglądaj na HBO GO

źródło: HBO Polska