Serial „Cristóbal Balenciaga” już w styczniu w Disney+

Obejrzyj pierwszy zwiastun serialu o projektancie mody wszech czasów zatytułowany „Cristóbal Balenciaga”, który zadebiutuje 19 stycznia 2024 roku w serwisie Disney+.

Cristóbal Balenciaga (Disney+)

Serwis streamingowy Disney+ udostępnił pierwszy zwiastun serialu Cristóbal Balenciaga. W najnowszej produkcji Alberto San Juan wciela się w kultowego projektanta, enigmatycznego i niezwykle utalentowanego człowieka, który przeciwstawił się konwencjom społecznym i zrewolucjonizowały świat mody. Wszystkie odcinki serialu zadebiutują 19 stycznia 2024 roku w Disney+.

Zobacz też: A gdyby AI ubrało obsadę Harry’ego Pottera u Balenciagi?

Fabuła produkcji Cristobal Balenciaga rozpoczyna się wraz z prezentacją przez projektanta swojej pierwszej paryskiej kolekcji haute couture w 1937 roku. Już wtedy ma on za sobą pełną sukcesów karierę w swoich pracowniach w Madrycie i San Sebastián, gdzie ubierał hiszpańską elitę i arystokrację. Jednak projekty, które wyznaczyły trendy w Hiszpanii, nie do końca sprawdzają się w wyrafinowanym imperium mody, jakim stał się Paryż.

Serial opowiada historię mężczyzny, który odważnie przeciwstawia się swojemu społecznemu statusowi, będąc synem krawcowej i rybaka. Korzystając ze swojego naturalnego talentu, pracowitości i dobrego nosa do interesów, Cristóbal Balenciaga staje się jednym z najwybitniejszych projektantów mody wszech czasów.

W serialu obok Alberto San Juana występuje międzynarodowa obsada aktorów, którzy ożywiają znane postacie XX wieku. Wśród nich są Belén Cuesta (Fabiola de Mora y Aragón); Josean Bengoetxea (biznesmen z San Sebastian – Nicolás Bizkarrondo); Cecilia Solaguren (jego żona – Virgilia Mendizabal); Adam Quintero (Ramón Esparza – partner i współpracownik projektanta); Thomas Coumans (Wladzio D’Attainville – partner życiowy i biznesowy Cristóbala Balenciagi); Gemma Whelan (Prudence Glyn – dziennikarka „The Times”); Anouk Grinberg (Coco Chanel); Gabrielle Lazure (Carmel Snow – dyrektor ds. mody w Harper’s Bazaar); Patrice Thibaud (Christian Dior); Nine d’Urso (modelka Colette); i Anna-Victoire Olivier (aktorka Audrey Hepburn).

Kadr z serialu Cristóbal Balenciaga (Disney+)
Kadr z serialu Cristóbal Balenciaga (Disney+)

Od strony technicznej Cristóbal Balenciaga jest dziełem cenionych profesjonalistów. Za oryginalną ścieżkę dźwiękową odpowiedzialny jest między innymi kompozytor Alberto Iglesias, zdobywca 11 nagród Goya, czterokrotnie nominowany do Oscara, trzykrotnie nominowany do nagrody BAFTA i dwukrotnie nominowany do Złotych Globów.

Kadr z serialu Cristóbal Balenciaga (Disney+)
Kadr z serialu Cristóbal Balenciaga (Disney+)

Projektantką kostiumów jest Bina Daigeler, nominowana do Oscara za film aktorski „Mulan” wytwórni The Walt Disney Studios i nominowana do nagrody Emmy za kostiumy do „Mrs. Ameryka”. Autorem zdjęć jest Javier Agirre Erauso, zdobywca nagrody Goya za „Olbrzyma”.

Mikel Serrano, zdobywca nagrody Goya za „Olbrzyma” i „Sabat sióstr”, jest dyrektorem artystycznym, a Karmele Soler, zdobywca nagrody Goya za „Skórę, w której żyję”, jest wizażystką. Twórcami produkcji są Lourdes Iglesias, Aitor Arregi, Jon Garaño i Jose Mari Goenaga.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Disney+ POlska