A gdyby AI ubrało obsadę Harry’ego Pottera u Balenciagi?

Największe zagrożenie ze strony AI? Remake Harry’ego Pottera osadzony w krainie Balenciagi zobacz jak sztuczna inteligencja wyobraża sobie obsadę filmu ubraną przez Demnę.

Harry Potter w świecie Balenciagi - stworzony przez sztuczną inteligencje

Uczenie maszynowe zastąpi siłę roboczą! Czat GPT zlikwiduje literaturę! DALL·E zniszczy artystów! A jednak apoteozą dzieł sztuki generowanych przez sztuczną inteligencję (przynajmniej na Twitterze) jest wideo fanów Harry’ego Pottera stworzone w świecie Balenciagi. Trwający zaledwie 55 sekund klip ponownie przedstawia Snape’a i Voldemorta jako ponurych dzieciaków, którzy mówią takie rzeczy jak: „Jaka jest różnica, Potter, między H&M a Balenciagą?” i „Nie ma dobra i zła. Jest tylko Balenciaga”.

Wideo wykorzystuje Balenciagę jako kulturowy skrót dla swojego intensywnego i nastrojowego wizerunku mody (więcej na ten temat w filmie „W trójkącie”). Całość została stworzona przez użytkownika Patreona o nazwie demonflyingfox, i tak naprawdę chodzi o znaczenie stylu – Harry Potter nie stałby się kamieniem węgielnym dla millenialsów, którzy lubią umieszczać „Hufflepuff” w swoich biografiach na Instagramie, gdyby kostiumy zaprojektował ktoś taki jak Demna.

„Ciągle przeprowadzam burzę mózgów, które kombinacje i mash-upy popularnych mediów mogą zadziałać” — mówi demonflyingfox. „Szybko zdałem sobie sprawę, że muszą one być tak nieoczekiwane, jak to tylko możliwe, ale nadal muszą mieć sens.

Z niewinną i naiwną atmosferą udało się zaskakująco dobrze umieścić Harry’ego w scenariuszu dorosłego, zimnego świata. Skończyło się więc na chwiejnym rdzeniu miotły i ponurych płaszczach, kanciastych okularach przeciwsłonecznych i wydrążonych kościach policzkowych. „Już umieściłem Harry’ego w świecie Yakuzy, więc było tylko kwestią czasu, kiedy pomyślę o branży modowej… a najbardziej zapadającą w pamięć firmą jest teraz prawdopodobnie Balenciaga”.

Efekt jest gdzieś pomiędzy 𝓗𝓪𝓻𝓻𝔂 𝓟𝓸𝓽𝓽𝓮𝓻 a Harrym Potterem w reżyserii Alejandro Jodorowsky’ego.

Nawet pomimo holograficznej jakości większości dzieł sztuki generowanych przez sztuczną inteligencję w internecie nasze rozumienie rzeczywistości staje się coraz bardziej nieszczelne. W ciągu najbliższych kilku lat nastąpi masowy atak na prawdę, który będzie bardzo niebezpieczny i bardzo dezorientujący.

„Nie mogę jeszcze mówić o innych moich projektach” — mówi demonflyingfox. „Ale mogę powiedzieć, że pracuję nad kontynuacją filmu o Harrym Potterze w świecie Balenciagi, ponieważ ludzie domagają się więcej”.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Dazed Digital