Kanał telewizyjny CTV9 trafi do telewizji naziemnej!

Na multipleksie ósmym (MUX-8) w miejsce jednego z kanałów TVP pojawi się zupełnie nowy kanał CTV9, któremu KRRiT właśnie udzieliła koncesji na nadawanie.

CTV9 od Red Carpet Media Group w TV naziemnej na MUX-8
CTV9 od Red Carpet Media Group w TV naziemnej na MUX-8 | fot. Depositphotos

W środę 20 grudnia 2023 roku Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) podjęła uchwałę o udzieleniu koncesji dla spółki RED CARPET TV Sp. z o.o., na rozpowszechnianie programu telewizyjnego CTV9 w sposób cyfrowy rozsiewczy naziemny w ogólnopolskim multipleksie MUX-8, o charakterze wyspecjalizowanym filmowo-dokumentalnym.

Na początku tego roku przewodniczący KRRiT ogłosił możliwość uzyskania koncesji na rozpowszechnianie programu telewizyjnego w ogólnopolskim multipleksie telewizyjnym MUX-8. W odpowiedzi na nie wpłynęły wnioski, które nie zostały ostatecznie rozpatrzone i pochodziły od:

  • Grupy Polsat Plus na kanał W24, jednak został on wycofany, ponieważ zgłoszono do w konkursie na MUX 1 naziemnej telewizji cyfrowej, gdzie stacja pod nazwą Wydarzenia 24 wkrótce ma się pojawić.
  • Red Carpet Media Group na kanały Red Carpet TV i RedTOP TV, ale nie zostały one uwzględnione, ponieważ w konkursie można było zgłosić tylko nowe stacje, a nie już istniejące.

Przeczytaj także: TVP1 i TVP Info obecnie nie nadają swoich programów

W drugim konkursie ogłoszonym w sierpniu br. wystartował tylko Red Carpet Media Group, który zgłosił zupełnie nowe 2 kanały, które jeszcze nie rozpoczęły nadawania: RCTV (filmowo-serialowy) i wyłoniony w konkursie CTV9 (filmowo-dokumentalny). Nie wiemy jaki będzie los RCTV oraz czy zostanie rozpisany konkurs na 3. kanał, który miałby pojawić się na MUX-8.

Wkrótce tez powinniśmy dowiedzieć się dokładnie, kiedy CTV9 rozpocznie nadawanie w naziemnej telewizji cyfrowej na terenie całego kraju.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: KRRiT
zdjęcie wykorzystane we wpisie pochodzi z Depositphotos