Nomad przedstawił swoją pierwszą ładowarkę MagSafe Qi2 z podstawką

Magnetyczna bezprzewodowa ładowarka Qi2 z podstawką trafi do sprzedaży w nadchodzących tygodniach i będzie dostarczać do 15 W urządzeniom obsługującym MagSafe i Qi2.

Zdjęcie przedstawiające magnetyczną bezprzewodową ładowarkę Qi2 Nomad Stand w kolorze białym, ładującą telefon w pobliżu roślin
Nomad Stand Qi2

Renomowany producent etui i akcesoriów do telefonów Nomad ogłosił swoją pierwszą ładowarkę ze stojakiem Stand Qi2 Magnetic Wireless Charger opartą na nowym standardzie Qi2 i obsługą MagSafe. Magnetyczna bezprzewodowa ładowarka Qi2 z podstawką o wartości 100 USD umożliwia ładowanie urządzeń obsługujących MagSafe i Qi2 z mocą do 15 W i ma konstrukcję z metalu i szkła. Akcesorium będzie dostępne w kolorze czarnym i białym. Będziesz musiał zaopatrzyć się w własny zasilacz USB-C o mocy 20 W, ale Nomad dołączył do produktu co najmniej dwumetrowy kabel USB-C na USB-C.

Podobnie jak inne zapowiedziane ładowarki oparte na Qi2 – takie jak nowa oferta BoostCharge firmy Belkin, najnowsze akcesoria MagGo firmy Anker i nadchodzące trio Mophie – ładowarka Nomad Stand Qi2 nie jest jeszcze dostępna w sprzedaży. Dyrektor ds. marketingu firmy Nomad Chuck Melber zapowiedział, że produkt trafi do sprzedaży „w nadchodzących tygodniach”, ale nie ujawniono żadnej oficjalnej daty premiery.

Qi2 to najnowsza wersja otwartego standardu ładowania bezprzewodowego Qi. MagSafe — własne rozwiązanie Apple zbudowane na bazie Qi — zostało wykorzystane jako punkt odniesienia dla nowego standardu Qi2, więc mają pewne podobieństwa: oba wykorzystują magnesy do bezpiecznego wyrównania połączenia i mogą ładować urządzenia kompatybilne z Qi2 z szybkością do 15 W.

Oznacza to, że ładowarki Qi2 powinny zapewniać bardziej spójną szybkość ładowania na wszystkich urządzeniach, biorąc pod uwagę, że iPhone’y są ograniczone do ładowania przy mocy 7,5 W w starym standardzie Qi.

Nomad jest jedną z niewielu marek, które opublikowały ceny swojej nowej linii urządzeń obsługujących Qi2. 100 dolarów może wydawać się dużo jak na bezprzewodową ładowarkę stojakową, ale firma znana jest z solidnej jakości wykonania. Ta najnowsza oferta jest o 10 dolarów tańsza niż wizualnie podobna ładowarka Stand One MagSafe Nomad wypuszczona na początku tego roku.

Stand Qi2 firmy Nomad w kolorze białym i czarnym
Stand Qi2 firmy Nomad w kolorze białym i czarnym

Po udostępnieniu obsługi Qi2 w nowej linii iPhone’a 15 w chwili premiery, Apple niedawno rozszerzył obsługę na swoje modele iPhone’a 13 i iPhone’a 14. Targi CES są również tuż za rogiem, więc konsumenci powinni wkrótce mieć do wyboru szeroką gamę nowych opcji ładower obsługujących Qi2.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Nomad | the Verge