iOS 17.2 dodaje obsługę Qi2 dla iPhone’ów 13 i 14

Aktualizacja iOS 17.2, którą Apple ma wkrótce udostępnić publicznie, zapewni obsługę standardu bezprzewodowego ładowania Qi2 nowej generacji dla iPhone’ów 13 i 14.

Podwójna ładowarka MagSafe Duo

Standard ładowania Qi2 zostało wspomniane w informacjach o wydaniu wersji RC aktualizacji systemu iOS 17.2, która ukazała się dzisiaj. Dzięki dodaniu obsługi nowego standardu modele ‌iPhone 13‌ i ‌iPhone 14‌ będą współpracować z bezprzewodowymi ładowarkami Qi2. Technologia bezprzewodowego ładowania Qi2 nowej generacji obejmuje profil mocy magnetycznej, dzięki której urządzenia Qi2 będą działać jak akcesoria obsługujące MagSafe, wykorzystując magnesy do wyrównania i szybszego ładowania.

Apple dodał obsługę Qi2 do modeli iPhone’a 15, więc są one już kompatybilne z tym standardem.Profil mocy magnetycznej został zaprojektowany w oparciu o wkład firmy Apple w MagSafe i jest łączony z nowym profilem rozszerzonej mocy (EPP), tworząc coś, co jest uważane za Qi2.

Qi2 ma zapewnić idealne dopasowanie telefonów i innych produktów mobilnych zasilanych bateryjnie do ładowarek, co zapewnia lepszą efektywność energetyczną i szybsze ładowanie. Umożliwi to wprowadzenie nowych akcesoriów, których nie dałoby się ładować bezprzewodowo przy użyciu istniejących urządzeń typu płaska powierzchnia do płaskiej powierzchni.

Chociaż ładowarki Qi2 będą mogły ładować urządzenia z mocą do 15 W, nie jest jeszcze jasne, czy iPhone’y firmy Apple będą obsługiwać szybsze ładowanie bezprzewodowe z akcesoriami Qi2. Na przykład w przypadku modeli iPhone’a 15 strona specyfikacji technicznej Apple’a podaje, że urządzenia nadal obsługują bezprzewodowe ładowanie Qi do 7,5 W, mimo że współpracują z Qi2.

Pierwsze akcesoria Qi2 zostaną wprowadzone na rynek w okresie świątecznym.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: MacRumors