Pierwsze bezprzewodowe ładowarki Qi2 już wkrótce

Z ogłoszenia opublikowanego dzisiaj przez Wireless Power Consortium (WPC), pierwsze bezprzewodowe ładowarki obsługujące nowy standard ładowania Qi2 zostaną wprowadzone na rynek jeszcze przed świętami.

Qi2 (logo)  Wireless Power Consortium

Ogłoszona na początku tego roku technologia Qi2 to technologia ładowania Qi nowej generacji, która obejmuje profil mocy magnetycznej. Urządzenia Qi2 będą działać jak funkcja MagSafe firmy Apple, wykorzystując magnesy do szybszego równomiernego ładowania. Modele iPhone 15 to pierwsze smartfony Apple’a obsługujące standard Qi2. Według WPC obecnie testowanych jest ponad 100 urządzeń zgodnych z Qi2, w tym ładowarki takich firm jak Belkin, Mophie, Anker i Aircharge.

Przeczytaj też: Standard Qi2 będzie wykorzystywał magnesy

Profil mocy magnetycznej został zaprojektowany w oparciu o wkład firmy Apple w MagSafe i jest łączony z nowym rozszerzonym profilem mocy (EPP), tworząc coś, co jest uważane za Qi2.

Qi2 ma zapewnić idealne dopasowanie telefonów i innych produktów mobilnych zasilanych bateryjnie do ładowarek, co ma zapewnić lepszą efektywność energetyczną i szybsze ładowanie. Umożliwi to wprowadzenie nowych akcesoriów, których nie dałoby się ładować bezprzewodowo przy użyciu istniejących urządzeń typu „płaska powierzchnia do płaskiej powierzchni”.

Ogłoszone już ładowarki Qi2 obiecują ładować urządzenia z mocą do 15 W, ale nie jest jeszcze jasne, czy modele iPhone’a 15 firmy Apple będą obsługiwać szybsze ładowanie bezprzewodowe przy użyciu akcesoriów Qi2. Strona specyfikacji technicznych Apple’a dotycząca iPhone’a 15 podaje, że urządzenia obsługują bezprzewodowe ładowanie Qi do 7,5 W, nie wspominając o szybszym ładowaniu.

Modele iPhone’a 15 z obsługą MagSafe ładują się mocą 7,5 W w obecnym standardzie Qi i 15 W w przypadku korzystania z ładowarek MagSafe firmy Apple.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Wireless Power Consortium | MacRumors