AirPods 4 z nowym wyglądem i etui oraz ANC?

W 2024 roku Apple ma wydać czwartą generację słuchawek AirPods z wieloma nowymi funkcjami, dzięki którym słuchawki douszne będą bardziej atrakcyjne dla użytkowników.

Słuchawka AirPods i mężczyzna trzymający dłoń za uchem
fot. Apple | Depositphotos

W swoim cotygodniowym biuletynie Power On Mark Gurman z Bloomberga powtórzył, że dostępne będą dwie wersje słuchawek dousznych AirPods 4 firmy Aplle w dwóch różnych przedziałach cenowych, przy czym Apple zamierza nimi zastąpić zarówno AirPods 3, jak i tańsze AirPods 2, które nadal sprzedaje. Na razie różnica między AirPods 2 i AirPods 3 jest niewielka poza konstrukcją, co według Gurmana jest mylące dla klientów i kosztuje Apple’a pieniądze, gdy konsumenci wybierają tańszy model.

‌AirPods 4‌ mają to zmienić. Słuchawki douszne będą miały zaktualizowany wygląd, który Gurman zapowiedział już w październiku. Oczekuje się, że nowe AirPodsy będą wyglądać jak skrzyżowanie obecnych słuchawek AirPods 3 i AirPods Pro, z krótszymi pałąkami. Oczekuje się, że dopasowanie ulegnie poprawie, ale nie jest jeszcze jasne, czy Apple doda silikonowe końcówki douszne.

Przeprojektowana obudowa ładująca będzie zawierać głośniki dla alertów aplikacji Znajdź (Find My) oraz port ładowania USB-C zamiast portu Lightning. Droższa wersja słuchawek AirPods 4 będzie wyposażona w funkcję aktywnej redukcji szumów (ANC), która dotychczas była dostępna wyłącznie w modelu AirPods Pro. Umożliwi to klientom uzyskanie ANC w bardziej przystępnej cenie.

W aktualizacji oprogramowania, która pojawi się jeszcze w przyszłym roku, Apple doda funkcjonalność aparatów słuchowych, dzięki czemu słuchawki AirPods będą służyć jako dostępna bez recepty (OTC) alternatywa dla tradycyjnych aparatów słuchowych.

W 2022 roku FDA zatwierdziła opcje aparatów słuchowych OTC, torując Apple drogę do wprowadzenia na rynek słuchawek AirPods przeznaczonych dla osób z ubytkiem słuchu. Gurman powiedział, że Apple planuje również zaoferować testy słuchu, które poinformują użytkowników AirPodsów o stopniu uszczerbku słuchu.

‌AirPods 4‌ zostaną wprowadzone na rynek w 2024 roku, być może w okolicach września, kiedy Apple zaprezentuje nowe modele iPhone’a. Apple planuje także wypuszczenie nowej wersji AirPodsów Max na rok 2024, ale aktualizacja będzie ograniczona do nowych kolorów i dodania portu ładowania USB-C.

Droższe słuchawki AirPods Pro firmy Apple zostaną odświeżone w 2025 roku, a Apple ma wprowadzić zaktualizowany projekt „skupiający się na komforcie” i posiadający szybszy czip.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Macrumors
zdjęcie wykorzystane we wpisie pochodzi z Depositphotos i od Apple