Słuchawki AirPods 3. gen. już oficjalnie

Ponad dwa lata od wydania AirPodsów 2. generacji Apple ogłosiło dzisiaj parę przeprojektowanych słuchawek AirPods (3. generacji), które mają funkcję Apple Spatial Audio, nowy sterownik audio o niskim poziomie zniekształceń, bardziej kompaktową konstrukcję i niższą ceną wyjściową 949,00 zł.

AirPods 3. generacji z dźwiękiem przestrzennym

Oryginalne słuchawki AirPods oferowały natychmiast rozpoznawalny design, który wpłynął na niezliczone inne produkty wydawane przez konkurencję. Wprowadzając nową generację słuchawek AirPods 3, Apple przechodzi na bardziej kompaktowy wygląd inspirowany AirPods Pro.

Konstrukcja i funkcje Apple AirPods 3

Słuchawki AirPods 3. generacji mają znacznie krótsze pałąki i wykorzystują czujnik Force Touch. Ten ostatni zastępuje gest podwójnego dotknięcia, który można znaleźć w starych AirPodsach i może być używany do sterowania odtwarzaniem muzyki i odbierania połączeń telefonicznych. Słuchawki douszne AirPods 3 oferują lepszą jakość połączeń FaceTime i mają klasę wodoodporności IPX4.

AirPods 3. generacji nie posiadają wymiennych gumowych końcówek, a Apple zamiast tego zdecydowało się zachować ten sam uniwersalny projekt końcówki, co wcześniej. Dobrą wiadomością jest to, że oznacza to, że AirPodsy 3 powinny oferować takie samo dopasowanie do ucha, jak poprzednie modele.

Ale wadą jest to, że Apple nie może dodać aktywnej redukcji szumów do tego modeli – ta funkcja wymaga lepszego uszczelnienia oferowanego tylko przez gumowe końcówki.

Jedną z dużych funkcji oferowanych przez AirPods 3 jest obsługa dynamicznego śledzenia głowy Spatial Audio, która pierwotnie była zarezerwowana dla użytkowników AirPods Pro i AirPods Max. Zapewnia bardziej wciągające wrażenia dźwiękowe, dynamicznie dostosowując dźwięk podczas obracania głowy. Słuchawki douszne obsługują również dźwięk Dolby Atmos. AirPods 3 mają Adaptive Equalizer, który dostosowuje częstotliwości dźwięku, aby uzyskać lepszy i bardziej realistyczny dźwięk.

Wszystko to umożliwia nowy chipset audio i Bluetooth — Apple H2. Zastępuje on H1 i wprowadza Bluetooth 5.2 wraz z poprawionym opóźnieniem, aby zapewnić lepsze wrażenia z odtwarzania muzyki.

Funkcje słuchawek AirPods 3
Funkcje słuchawek AirPods 3

Żywotność i ładowanie baterii Apple AirPods 3. generacji

Trzecia generacja AirPodsów ma wystarczać na 6 godzin słuchania muzyki na jednym ładowaniu. Oznacza to, że żywotność baterii AirPods 3 zapewnia dodatkową godzinę w porównaniu do AirPodsów 2.

Ładowanie odbywa się za pomocą dołączonego etui ładującego. Tym razem obudowa jest nieco mniejsza, ale oferuje jeszcze dłuższy czas słuchania – w sumie 30 godzin. Ponadto szybkie 5-minutowe ładowanie zapewni godzinę słuchania lub rozmów na AirPodsach 3. generacji.

Nowe etui ładujące obsługuje standardowo ładowanie bezprzewodowe, więc klienci, którzy mają w pobliżu ładowarkę bezprzewodową, nie będą musieli polegać na kablu Lightning. Obsługuje również MagSafe, czyli bezprzewodową ładowarkę Apple’a zasilaną magnesami. Do tej pory etui do ładowania bezprzewodowego było opcjonalnym zakupem, teraz jest w standardzie.

Cena i data premiery Apple AirPods 3. generacji

Ceny słuchawek AirPods (stan na październik 2021 r.)
Ceny słuchawek AirPods (stan na październik 2021 r.)

Nowe ceny linii słuchawek AirPods firmy Apple są nastepujące:

  • AirPods (3. generacji) – 949 zł – dostępne od 26 października 2021 r.
  • AirPods Max – 2799 zł
  • AirPods Pro – 1249 zł
  • AirPods (2. generacji) – 649 zł

źródło: Apple