W WhatsAppie przypniesz wiadomości na górze czatu!

Możliwość przypinania wybranych wiadomości na czacie na okres do 30 dni jest już udostępniana użytkownikom aplikacji WhatsApp.

Przypinanie wiadomości na górze czatu w aplikacji WhatsApp
Przypinanie wiadomości na górze czatu w aplikacji WhatsApp

Komunikator mobilny WhatsApp dodaje teraz możliwość przypinania wiadomości na górze czatów na okres do 30 dni. Meta twierdzi, że funkcja, którą ma już mobilna aplikacja Facebook Messenger, jest już udostępniana użytkownikom, więc nie wszyscy zobaczą ją od razu. Aby przypiąć rozmowę na górze czatu, użytkownicy będą musieli długo nacisnąć wiadomość i kliknąć „Przypnij”.

Domyślny czas trwania pinezki to siedem dni, ale użytkownicy mogą zmienić ten czas na 24 godziny lub maksymalnie 30 dni. Każdą wiadomość można przypiąć, więc jeśli chcesz przypiąć ankietę, zdjęcie, a nawet film, jest to możliwe. Administratorzy czatu grupowego mogą także ustawić pinezkę jako widoczną tylko dla innych administratorów.

Aż się prosi, aby ta funkcja była dostępna we wszystkich aplikacjach do komunikacji mobilnej, biorąc pod uwagę głęboko frustrujące doświadczenie związane z próbą planowania czegokolwiek na zajętym czacie grupowym w iMessage lub, co gorsza, w wątku wiadomości SMS.

Pomiędzy wątkami zanieczyszczonymi wtrąceniami podzielonymi na wiele wiadomości lub usianymi niezwiązanymi ze sobą żartami, na marginesie i GIF-ami, bardzo łatwo przeoczyć kluczowe informacje na temat tego, co się dzieje. Przypinanie wiadomości gdziekolwiek byłoby zbawienne.

W zeszłym roku Meta rozpoczęła działania marketingowe, aby WhatsApp stał się tak popularny w USA, jak w innych częściach świata, poprzez ciągłe dodawanie nowych funkcji. Obejmuje to wiadomości skupiające się na prywatności, takie jak znikające wiadomości głosowe, które są usuwane automatycznie po ich wysłuchaniu, oraz możliwość ukrywania zablokowanych czatów.

Na początku tego miesiąca Meta rozpoczęła także udostępnianie możliwość wysyłania w pełnej jakości zdjęć i filmów w aplikacji WhatsApp dla użytkowników iOS.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: WhatsApp | The Verge