Snapchat pozwala teraz generować snapy za pomocą AI

Abonenci Snapchat+ mogą teraz także wykorzystywać sztuczną inteligencję podczas dodawania zdjęć do swoich snapów.

Generowanie zdjęć AI do snapów w aplikacji Snapchat

Snapchat otrzymuje teraz jeszcze więcej generatywnych funkcji sztucznej inteligencji (AI). Aplikacja do przesyłania wiadomości umożliwia teraz subskrybentom Snapchat Plus tworzenie obrazów na podstawie podpowiedzi tekstowych i wysyłanie ich do znajomych. Ci, którzy subskrybują plan Snapchata za 3,99 USD, mogą skorzystać z tej funkcji, dotykając przycisku „AI” na pasku narzędzi po prawej stronie interfejsu aparatu. Otworzy się okno, w którym użytkownicy mogą wpisać wiadomość tekstową lub wybrać jedną z gotowych opcji, np. „futurystyczna dyskoteka” lub „rakieta przygotowująca się do startu”.

W tym miejscu sztuczna inteligencja Snapchata wypluje obraz na podstawie monitu, umożliwiając użytkownikom jego edycję i dodanie wiadomości przed wysłaniem go do znajomych w aplikacji.

Snapchat udostępnia także subskrybentom inne korzyści oparte na sztucznej inteligencji, w tym możliwość odsunięcia fotografowanego obiektu od aparatu poprzez wykorzystanie sztucznej inteligencji do wypełnienia tła. Użytkownicy mogą wypróbować tę funkcję, wykonując zbliżenie, naciskając ikonę „przytnij” w interfejsie aparatu i wybierając „rozszerz”.

Dostępny jest także nowy sposób korzystania z „Dreams” — funkcji selfie opartej na sztucznej inteligencji w Snapchacie, która przekształca zdjęcia w oparciu o określone motywy — w przypadku zdjęć przedstawiających znajomych.

Abonenci usługi Snapchat+ otrzymują co miesiąc dostęp do jednego bezpłatnego pakietu z ośmioma Dreamsami. Wszystko to przyczynia się do zalewu funkcji sztucznej inteligencji, które Snapchat i inne aplikacje dodawały przez cały ten rok. Oprócz uruchomienia w kwietniu chatbota AI dla wszystkich użytkowników, Snapchat niedawno dodał dla programistów możliwość tworzenia filtrów za pomocą ChatGPT.

Generowanie zdjęć AI do snapów w aplikacji Snapchat
Generowanie zdjęć AI do snapów w aplikacji Snapchat

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Snap Inc. | The Verge