Filmy i zdjęcia wyślesz w oryginale jako plik na WhatsAppie dla iPhone’a

WhatsApp umożliwi użytkownikom urządzeń z systemem iOS udostępnianie zdjęć i filmów w oryginalnej jakości, jako załączniki plików.

Zdjęcia i filmy w oryginalnej jakości na WhatsAppie (iOS) jako załączniki
Zdjęcia i filmy w oryginalnej jakości na WhatsAppie (iOS) jako załączniki | fot. fragment czatu wykorzystany ze zdjęcia The Verge

Nowa opcja wysyłania multimediów w postaci dokumentów (załaczników) pojawiła się zaledwie kilka miesięcy po dodaniu przez WhatsAppa nowej funkcji udostępniania zdjęć i filmów w jakości HD. Nowa funkcja pod systemem iOS umożliwia użytkownikom udostępnianie zdjęć i filmów jako dokumentu, aby zachować ich oryginalną jakość. Jak zauważył serwis WABetaInfo, oficjalny dziennik zmian dostarczony wraz z aktualizacją WhatsApp 23.24.73 pod iOS-a wskazuje, że użytkownicy mogą teraz „łatwo wysyłać multimedia o oryginalnej jakości w postaci pliku”, jako alternatywę dla skompresowanego podejścia, z którego korzysta domyślnie aplikacja.

Ta funkcja została dostrzeżona podczas testów przez niewielką część użytkowników już w listopadzie, ale teraz jest udostępniana wszystkim użytkownikom iPhone’ów. W dzienniku zmian wskazano, że nowa opcja będzie wdrażana stopniowo „w nadchodzących tygodniach”, więc może minąć trochę czasu, zanim pojawi się na Twoim urządzeniu.

Do nowej opcji można uzyskać dostęp wybierając „+” na czacie, następnie „Dokument”, a następnie „Wybierz zdjęcie lub wideo.” Po wysłaniu odbiorcy mogą kliknąć plik w WhatsAppie, aby wyświetlić zdjęcia i filmy, ale póki co podgląd nie pojawia się w głównym interfejsie czatu. Pliki, które można wysłać za pomocą tej funkcji, mogą mieć rozmiar wynoszący maksymalnie 2 GB.

WhatsApp testuje tę samą funkcję dla użytkowników Androida co najmniej od września tego roku, co sugeruje, że stabilna wersja dla urządzeń z Androidem może wkrótce zostać wypuszczona.

Istniały już wcześniej obejścia umożliwiające wysyłanie zdjęć i filmów w pełnej rozdzielczości za pośrednictwem WhatsAppa, które wymagały ręcznej zmiany rozszerzenia pliku na PDF lub DOC. Usunięcie tej dodatkowej pracy znacznie usprawni pracę użytkowników, zapewniając łatwiejszy sposób udostępniania multimediów wysokiej jakości.

Aplikację WhatsApp pobierzesz bezpłatnie ze sklepów App Store i Google Play:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: The Verge