Ramka ścienna E-Ink z najnowszym wydaniem gazety, to fajna sprawa!

Wierzcie lub nie, ale wciąż istnieją gazety i ludzie (i nie wszyscy są starzy), którzy nadal wolą czytać w ten „stary” sposób zdobywania wiadomości.

Ramka Project E Ink „The Washington Post”
Ramka Project E Ink „The Washington Post”

Już od dawna odliczano czas, kiedy to drukowane gazety przestaną istnieć, ale one wciąż są i mają się w miarę dobrze. Musimy jednak przyznać, że istnieje tak wiele nowych technologii i organizacje informacyjne muszą być w stanie się przystosować, bo inaczej podzielą los dinozaurów. Najnowszym urządzeniem, które może pomóc w odbiorze wiadomości w sposób będący połączeniem sposobu cyfrowego i analogowego, jest Project E Ink, projektu Alexandra Klöppinga, który jest w zasadzie ramką, którą można zawiesić na ścianie.

Zobacz także: E Ink wydaje szybszy i pełnokolorowy e-papier Gallery 3

Ale zamiast po prostu statycznego dzieła sztuki na tym urządzeniu, wyświetlana jest pierwsza strona gazety, którą subskrybujesz, dzięki czemu będziesz mógł przeczytać najważniejsze wiadomości na dany dzień, popijając kawę i wpatrując się w ramkę na ścianie. I jak wskazuje nazwa ramki, wykorzystuje ona atrament elektroniczny.

Ten czytnik pierwszych stron gazet to 32-calowy ekran, który po rozłożeniu ma taki sam rozmiar jak rzeczywista pierwsza strona gazety. Na urządzeniu nie ma innych przycisków i nie jest to ekran dotykowy, po którym można przesuwać palcem. Wszystko, co pokazuje, to pierwsza strona gazety, która będzie ona odświeżana każdego dnia.

Bateria wytrzymuje tygodnie, ponieważ jest to jedna z zalet e-atramentu (E-Ink). Waży zaledwie 17,6 funta, więc nie powinno być ryzyka, że spadnie ze ściany.

Ramka Project E Ink „The New York Times”
Ramka Project E Ink „The New York Times”

Kosztująca 3050 dolarów elektroniczna gazeta jest droga, ale powinna spodobać się tym, którzy chcą mieć na ścianach codziennie nową pierwszą stronę gazety, a nie faktyczny sposób konsumowania wiadomości.

Ramka Project E Ink „The Wall Street Journal”
Ramka Project E Ink „The Wall Street Journal”

Twórcy zachęcają również ludzi do subskrybowania swoich ulubionych gazet, ponieważ nie są tak naprawdę związani z żadną publikacją czy redakcją. Możesz też subskrybować ich portal internetowy do zarządzania treścią za 60 € rocznie.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Yanko Design