Note to całkiem ciekawa biurkowa e-tablica na notatki

Jeśli lubisz połączenie analogowych narzędzi z cyfrowymi nowinkami, to tablica biurkowa Note powinna Ci przypaść do gustu.

Note – koncepcja e-tablicy biurkowej

W dzisiejszych czasach nie brakuje narzędzi, systemów i aplikacji zwiększających produktywność do tego stopnia, że mogą one być zarówno przytłaczające, jak i kosztowne. Dlatego wielu opowiada się za powrotem do podstaw odręcznych notatek na papierze, a nawet karteczek samoprzylepnych, ale wiąże się to z ryzykiem zagubienia lub zapomnienia – noi marnowaniem papieru.

Może Ci się spodobać też: Vestaboard to taka tablica dworcowa w Twoim domu – ale znacznie bardziej cool

Smartfony z łatwością mogą stać się ich cyfrowym odpowiednikiem, przynajmniej do wyczerpania baterii. Te dwa systemy nie muszą się wykluczać, zwłaszcza gdy siedzimy przy biurku i dysponujemy dość dużą przestrzenią.

Ta koncepcja urządzenia, stworzona przez Hardhita Sahu, jest odpowiedzią na taką potrzebę – łączy świat analogowy z cyfrowym, pozwalając użytkownikowi być szybkim i wydajnym, a jednocześnie zapewnia odrobinę zabawy.

Papier może być dobrym i uniwersalnym rozwiązaniem, a aplikacje mogą być szybkie, ale nie wszyscy potrzebują takiego rozwiązania, które czasami wymaga od użytkownika i tak robienie odręcznych notatek.

Są tacy, którzy po prostu muszą zanotować szybkie notatki lub nawet narysować diagram, który można wyrzucić przed końcem dnia. Koncepcja urządzenia Note to w zasadzie mała tablica na biurko, która pozwala robić notatki wydajnie, ale ma kilka asów w rękawie, które dodają pikanterii i zabawy podczas pracy.

Note – koncepcja e-tablicy biurkowej

Po pierwsze, „tablica” obraca się, a raczej odwraca, oferując dwa razy więcej miejsca na zapisywanie notatek. Jedna strona może mieć kropkowaną siatkową powierzchnię, która pomaga w tworzeniu diagramów, podczas gdy druga strona może być gładka lub mogą mieć ten sam wzór po obu stronach.

Podobnie jak w przypadku każdej pionowej tabliczki, można również umieszczać na niej karteczki samoprzylepne, na wypadek gdyby pisanie notatek na papierze było dla kogoś szybsze. Notatki, które piszemy na tablicy, są oczywiście tymczasowe, a zwykła szmatka może wymazać zawartość, aby zrobić miejsce na następne notatki.

To, co czyni Note wyjątkowym, to dodanie wielofunkcyjnego pionowego ekranu po jego lewej stronie. Pozwala to również na podgląd czasu, kalendarza i terminów, które są zsynchronizowane z telefonem.

Może to być skuteczniejszy sposób na dotrzymanie terminu niż zapisywanie go odręcznie i zaglądanie od czasu do czasu do notatnika. Ekran zapewnia również inne funkcje, takie jak minutnik, zegar światowy lub odtwarzacz muzyki. Ale nie pozwala oglądać filmów, co przyniosłoby efekt przeciwny do zamierzonego.

Note – koncepcja e-tablicy biurkowej

Note nie jest co prawda rewolucyjnym i całkiem nowatorskim urządzeniem, ale twórczo łączy wiele dotychczasowych pomysłów w spójną całość. Nie jest to rozwiązanie, które zaspokoi wszystkie potrzeby, ale skupia się na konkretnym przypadku użycia. Jest to proste urządzenie i umożliwia wykonanie pracy bez niepotrzebnych „przeszkadzajek”.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Yanko Design