E Ink wydaje szybszy i pełnokolorowy e-papier Gallery 3

E Ink poinformowało, że Gallery 3 dla e-czytników ma znacznie szybszy czas odświeżania wyświetlacza niż poprzednie generacje, a także wyższą rozdzielczość.

E Ink Gallery 3 ePaper

W zeszłym miesiącu firma E Ink wprowadziła nową wersję swojego kolorowego e-papieru (ePaper) do cyfrowego oznakowania o nazwie Gallery Plus. Teraz firma powraca z wersją przeznaczoną dla czytników e-booków, która oferuje szybkie czasy aktualizacji, wysoką rozdzielczość i obsługę rysika. Podobnie jak wersja Plus, E Ink Gallery 3 opiera się na platformie Advanced Color ePaper firmy i wykorzystuje czteroczęściowy system atramentów składający się z cyjanu, magenty, żółtego i białego, które umożliwiają wyświetlanie pełnej gamy kolorów na każdym pikselu.

Zobacz także: PocketBook Color z kolorowym wyświetlaczem już w sprzedaży!

E Ink poprawił czas odświeżania wyświetlacza w porównaniu z poprzednią generacją — aktualizacje czarno-białej treści w 350 milisekund, szybki tryb kolorowy dla aktualizacji w 500 milisekund lub 750-1000 milisekund dla standardowego koloru i 1500 milisekund dla trybu najlepszego koloru.

Rozdzielczość została podniesiona o 300 pikseli na cal, obsługiwany jest rysik z czasem odświeżania do 30 milisekund dla czerni i bieli, a także niektórych kolorów, a zakres temperatury roboczej jest uważany za taki sam jak w przypadku czerni i bieli Czytniki elektroniczne działają w temperaturze od 0 do 50°C (32–122°F).

E Ink Gallery 3 będzie również wyposażony w bezpieczną technologię niebieskiego światła ComfortGaze, która ma pomagać zmniejszyć zmęczenie oczu podczas długiego czytania.

Kiedy zobaczymy pierwsze e-czytniki z E Ink Gallery 3, na razie nie wiadomo, ale nie będzie trzeba długo czekać, jeśli poprzednie generacje mogą być wyznacznikiem wprowadzania tego typu technologii przez E Ink. Obsługiwane rozmiary wyświetlaczy również nie zostały ujawnione.

Wiemy jednak, że nowy e-papier można zwijać i składać, a firma E Ink zabierze ze sobą kilka przykładów na swoje stoisko w Touch Taiwan w Taipei Nangang Exhibition Center od 27 kwietnia, a także na Display Week w Kalifornii od 10 maja.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: E Ink