W aplikacji „Strava” użytkownicy będą mogli wysyłać wiadomości

„Strava” pozwoli na bezpłatne przesyłanie wiadomości miedzy użytkownikami i w grupach w wersji aplikacji na urządzenia z systemami iOS i Android.

Wysyłanie wiadomości w aplikacji „Strava: Run, Bike, Hike”
Wysyłanie wiadomości w aplikacji „Strava: Run, Bike, Hike”

W tym tygodniu Strava wykonała ciekawy ruch, ogłaszając dodanie przesyłania wiadomości dla użytkowników aplikacji na iOS-a i Androida. W popularnej aplikacji mobilnej dla sportowców pojawia się nowa funkcja, która będzie dostępna bezpłatnie dla wszystkich jej użytkowników – Wiadomości. Wprowadzona w tym tygodniu nowa funkcja oferuje użytkownikom dwie opcje: wiadomości bezpośrednie (jeden na jednego) i wiadomości grupowe.

Oprócz tych kluczowych funkcji narzędzie do przesyłania wiadomości Strava zapewnia większą liczbę funkcji:

  • łatwe udostępnianie aktywności i trasy w wiadomościach,
  • twórcy wiadomości mogą spersonalizować nazwy czatów grupowych,
  • sportowcy mogą się motywować i chwalić osiągnięciami, a nawet inicjować przyjazną rywalizację poprzez reakcje na wiadomości, gify i odpowiedzi.

Przeczytaj też: Ze Spotify można teraz korzystać w aplikacji Strava

Funkcję Wiadomości w Strava można dostosować w oparciu o pożądane doświadczenia użytkownika na platformie. Na początek użytkownicy Strava będą mogli ustawić swoje preferencje dotyczące tego, kto może zapraszać ich do wiadomości grupowych, i kto może wysyłać im wiadomości bezpośrednio.

Ponadto ustawienia tej funkcji zostaną automatycznie skonfigurowane na podstawie widoczności profilu użytkownika, ale można je dostosować tak, aby otrzymywać wiadomości do i od „Obserwowanych” (Followings), „Znajomuch” (Mutuals) lub „Nikogo” (No One) w ustawieniach aplikacji Strava.

Aby wysłać wiadomość, po prostu dotknij odpowiedniego przycisku na profilu użytkownika Strava, do którego chcesz wysłać wiadomość. Pamiętaj, że chociaż możesz wysyłać wiadomości do użytkowników Strava, którzy Cię obserwują, możesz nie być w stanie wysłać wiadomości do użytkownika, w zależności od jego ustawień prywatności.

Aplikację mobilną Strava: Run, Bike, Hike pobierzesz ze sklepów App Store i Google Play

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Strava | Phone Arena