Epicka seria science-fiction firmy Apple „Fundacja” powróci z 3. sezonem!

Nie ma jeszcze wielu szczegółów na temat trzeciego sezonu „Fundacji”, ale przynajmniej wiemy, że trwają prace nad kolejną częścią serialu.

Główny visual serialu „Fundacja” od Apple TV+

Uniwersum Fundacji (tyt. oryg. Foundation) będzie się rozszerzać. Apple ogłosiło, że serial science-fiction oparty na klasycznych opowiadaniach Isaaca Asimova powróci z trzecim sezonem. Nie ma jeszcze wielu szczegółów na temat tego, czego się spodziewać – ani kiedy się tego spodziewać – ale w oświadczeniu showrunner David S. Goyer miał do powiedział:

Jestem podekscytowany, że Apple dało nam możliwość kontynuowania kroniki pionierskiej galaktycznej sagi Asimova. Tym razem stawka dla Fundacji i Imperium jest jeszcze wyższa, ponieważ Muł zajmuje centralne miejsce wraz z ulubieńcami fanów Baytą, Toranem, Eblingiem i Magnifico Giganticusem.

Serial Fundacja zadebiutował po raz pierwszy w 2021 roku jako być może najbardziej ambitny serial w Apple TV Plus — bujny, rozbudowany epos z obsadą, w skład której wchodzą Lee Pace, Jared Harris i Lou Llobell.

Rozpoczął się także bardzo powoli, próbując wcisnąć ogromną ilość scenerii w jeden sezon – co Goyer próbował naprawić w drugim sezonie.

Foundation jest częścią rosnącej oferty doskonałych seriali science-fiction dostępnych w serwisie streamingowym Apple’a. Jest też dramat o inwazji obcych Inwazja (tyt. oryg. Invasion), którego właśnie zakończył się drugi sezon, thriller o końcu świata Silos (tyt. oryg Silo), którego przedłużono na sezon 2 po premierze w 2023 roku, zupełnie nowy spinoff kaiju Monarch:dzedzictwo potworów (tyt. oryg. (Monarch: Legacy of Monsters), oraz dramat historii alternatywnej For All Mankind, którego czwarty sezon jest w trakcie.

„Fundacja” (Apple TV+)

Fundację można oglądać w serwisie Apple TV+.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple | The Verge