„Fundacja” powróci z 2. sezonem 14 lipca

Epopeja science-fiction pt. „Fundacja” powróci tego lata do Apple TV Plus — a już teraz możesz obejrzeć pierwszy zwiastun drugiego sezonu.

„Fundacja” (2. sezon) 14 lipca 2023 roku na Apple Tv+

Jeden z największych seriali Apple TV Plus powraca z drugim sezonem już w środku lata. Serwis ogłosił, że 2. sezon serialu Fundacja (tyt. oryg. Foundation) — eposu science fiction opartego na historiach Isaaca Asimova — będzie miał swoją premierę 14 lipca 2023 roku. Nowy sezon będzie miał 10 odcinków, które będą pojawiać się w piątki co tydzień, a krótki przedsmak można zobaczyć na poniższym zwiastunie, który własnie pojawił sie na YouTubie.

Może Cię zainteresować też: Nowy zwiastun serialu „Silos” zapowiada skrywane tajemnice

Fundacja zadebiutowała w 2021 roku i wyróżniała się w szczególności swoją złożonością, z historią obejmującą wiele stuleci. Drugi sezon będzie kontynuował ten trend, rozgrywając się dość długo po pierwszym sezonie.

Oto opis: Ponad sto lat po finale pierwszego sezonu, w drugim sezonie „Fundacji” napięcie w całej galaktyce rośnie. Kiedy Cleonowie się rozpadają, mściwa królowa planuje zniszczyć Imperium od środka. Hari, Gaal i Salvor odkrywają kolonię Mentalików ze zdolnościami psionicznymi, które mogą zmienić samą psychohistorię. Fundacja weszła w fazę religijną, głosząc Kościół Seldona w całym Zewnętrznym Rubieżach i wywołując Drugi Kryzys: wojnę z Imperium. Monumentalna adaptacja „Fundacji” to kronika historii czterech kluczowych postaci przekraczających czas i przestrzeń, przeżywających śmiertelne kryzysy, chwiejną lojalność i skomplikowane relacje, które ostatecznie zadecydują o losie ludzkości.

Pomimo przeskoku czasowego, w drugim sezonie pojawią się znane twarze, w tym Jared Harris, Lee Pace, Lou Llobell i Leah Harvey.

Fundację można oglądać w serwisie Apple TV+.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple Tv+