Serial „Fundacja” we wrześniu na Apple TV+

Nakręcony na podstawie słynnych powieści Asimova serial „Fundacja” zadebiutuje w serwisie streamingowym Apple TV Plus już we wrześniu – ale nie znamy jeszcze dokładnej daty.

Serial „Fundacja” (Foundation) od Apple TV+

Wysokobudżetowa adaptacja klasycznych książek science-fiction Isaaca Asimova zatytułowana Fundacja (tyt. oryg. Foundation) wreszcie ma datę premiery: zadebiutuje w Apple TV Plus we wrześniu tego roku. Tak wynika z wiadomości e-mail do subskrybentów otrzymanej przez MacRumors. Dokładna data premiery nie została jeszcze ogłoszona, chociaż prawdopodobnie Apple przedstawi szczegóły na ten temat w nadchodzących tygodniach, gdy serial nabierze tempa marketingowego.

Serial zapowiadany był już od dawna. Firma Apple po raz pierwszy ogłosiła Fundację w 2018 roku, jako jedną z głównych serii dla swojej usługi przesyłania strumieniowego. W zeszłym roku zwiastun serialu został pokazany podczas prezentacji WWDC 2020. Ale z powodu opóźnień spowodowanych pandemią COVID-19 serial został opóźniony do końca 2021 roku, a Apple tak naprawdę nie pokazało już więcej materiałów ani informacji na jego temat.

Serial zaczyna się w tym samym miejscu, co powieść Asimova: z Imperium Galaktycznym wciąż u szczytu, ale z „psychohistorią” Seldona przepowiadającą jego upadek. To wymusza utworzenie tytułowej Fundacji, która miałaby pomieścić wiedzę ludzkości w nowym mrocznym wieku.

Od momentu uruchomienia Apple TV+ pod koniec 2019 roku, usługa przesyłania strumieniowego szuka swojej flagowej serii, którą trzeba obejrzeć. Coć na wzór takiego serialu jak Gra o tron, Wiedźmin, Bridgetonowie czy Mandalorian, które skłaniały widzów do płacenia miesięcznej subskrypcji za usługę. I chociaż usługa streamingowa Apple’a odniosła pewien sukces dzięki serialom takim jak For All Mankind i The Morning Show – żaden nie stał się czymś w rodzaju kultowego hitu, który może napędzać całą tę usługę.

Jak dotąd największy wpływ na popularność Apple TV Plus miał nieprawdopodobny bohater sportowej komedii Jasona Sudeikisa Ted Lasso – tak bardzo, że Apple wydaje się dążyć do zakończenia rozszerzonego bezpłatnego okresu próbnego trwającego rok.

Apple TV Plus jest obecnie dostępny za 24,99 zł miesięcznie lub jako część pakietów usług Apple One firmy, które obejmują również usługi iCloud, Apple Music, Apple Arcade oraz w Stanach Zjednoczonych także Apple News Plus i Apple Fitness Plus.

źródło: The Verge | Apple