Best of 2023: Google Play nagradza innowatorów AI i doświadczenia na różnych urządzeniach

Poznaj najlepsze aplikacje i gry mobilne oraz książki dostępne w sklepie Google Play, które zostały wyróżnione w konkursie Best of 2023.

Best of 2023 (Google Play)

Na początku miesiąca Google opublikowało listę nominowanych do tegorocznej nagrody Play Users’ Choice Awards. Użytkownicy oddawali swoje głosy w trzech kategoriach — najlepsze aplikacje, gry i książki. Są już wyniki i mamy pełną wiedzę na temat wyborów użytkowników i redaktorów dotyczących najlepszych aplikacji i gier mobilnych w Google Play za 2023 rok.

Zobacz też: Poznaj zwycięskie gry i aplikacje w App Store Awards 2023

W tym roku Google wprowadziło kilka nowych kategorii nagród. Zwraca uwagę na aplikacje, które zyskują popularność dzięki najnowszym technologiom, takie jak Best with AI i Best Game for Good. Ponadto zapewnia wsparcie dla funkcji, które umożliwiają płynną nawigację na różnych urządzeniach, w kategoriach takich jak Best Multi-device App and Game oraz Best for Google Play Games on PC.

Najlepszą aplikacją roku została Imprint: Learn Visually. Ta aplikacja oferuje krótkie lekcje wzbogacone wizualną narracją, ożywiające koncepcje. Dzięki niej możesz w nowy i wciągający sposób zagłębić się w psychologię, historię, zdrowie, technologię i nie tylko.

Tytuł najlepszej gry roku 2023 zdobyła gra Honkai: Star Rail, spektakl science-fiction charakteryzujący się wyjątkową głębią treści, oszałamiającą grafiką i przemyślanym designem. Dzięki odrobinie wiedzy i historii postaci wplecionych w grę, Honkai: Star Rail oferuje trwałą rozrywkę zarówno doświadczonym entuzjastom gier RPG, jak i nowicjuszom.

Pierwsze miejsce w kategorii najlepsza aplikacja na wiele urządzeń zdobyło Spotify, a najlepszą grą na wiele urządzeń została OUTERPLANE – Strategy Anime. Redaktorzy Play zwrócili uwagę na „zdolność OUTERPLANE do łatwej pracy na wielu urządzeniach”, co odróżnia ją od innych strategii turowych w sklepie Google Play.

Zobaczmy teraz, co użytkownicy mają do powiedzenia na temat najlepszych aplikacji, gier i książek tego roku. Ne jest zaskoczeniem, biorąc pod uwagę szybką integrację sztucznej inteligencji z naszym życiem, że użytkownicy Google Play uznali ChatGPT za najlepszą aplikację na rok 2023. Chatbot OpenAI zyskał taką popularność, że nawet Elon Musk, który pracuje nad własnym generatywnym chatbotem AI o nazwie Grok, zauważył że „ChatGPT jest strasznie dobry”.

Tytuł najlepszej gry na rok 2023 według użytkowników, trafił do MONOPOLY GO! Przyjrzyjmy się teraz zwycięzcom w różnych kategoriach.

Best apps of 2023 — najlepsze aplikacje mobilne Google Play

Best for Fun: Bumble For Friends: Meet IRL

Best for Personal Growth: Voidpet Garden: Mental Health

Best Everyday Essential: Artifact: Feed Your Curiosity

  • Wyróżnienie: ReciMe: Easy & Tasty Recipes

Best Hidden Gem: Aware: Mindfulness & Wellbeing

Best with AI: Character AI: AI-Powered Chat

Best for Families: Paw Patrol Academy

Best App for Good: AWorld in support of ActNow

Best for Watches: WhatsApp Messenger

Best for Tablets: Concepts: Sketch, Note, Draw

Best for Chromebooks: FlipaClip: Create 2D Animation

Best for Google TV: Max: Stream HBO, TV, & Movies

Best for Cars: Amazon Prime Video

Best games of 2023 — najlepsze gry Google Play

Best Multiplayer: Farlight 84

Best Pick Up & Play: MONOPOLY GO!

Best Indies: Vampire Survivors

Best Story: Honkai: Star Rail

Best Ongoing: Stumble Guys

Best Games for Good: Pokémon Sleep

Best on Play Pass: Magic Rampage

Best for Tablets: Honkai: Star Rail

Best for Chromebooks: Minecraft

Best for Google Play Games on PC: Arknights

Best books of 2023 — najlepsze książki Google Play

Sprawdź także nagrodzonych z poprzednich lat:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Google Play | Phone Arena