Najlepsze aplikacje i gry na Androida w 2022 roku w Google Play

Zdecydowanie warto sprawdzić BeReal, Breathwrk, Papers, Please i Dislyte – oto najlepsze gry i aplikacje mobilne na Androida w 2022 roku.

Best of Google Play 2022

Programiści każdego roku przesyłają do sklepu Google Play tysiące aplikacji i gier. Google upamiętnia kilka z tych zgłoszeń, przyznając w grudniu coroczne nagrody Best of Play. Nagrody obejmują różne kategorie, a nawet nagrodę Users’ Choice (Nagrodę użytkowników), na którą Google zbiera głosy na około miesiąc przed ogłoszeniem zwycięzców. Firma rozpoczęła głosowanie na początku listopada tego roku i wreszcie mamy wszystkie wyniki.

Zobacz także: Poznaj zdobywców App Store Award 2022

Google udostępniło dziś listę najlepszych aplikacji i gier na Androida w 2022 roku. Zgodnie z oczekiwaniami, innowacyjna aplikacja społecznościowa BeReal zdobyła nagrodę Users’ Choice dla najlepszej aplikacji 2022 roku. Apex Legends Mobile, mobilna wersja popularnej strzelanki EA z bohaterami typu battle royale, została wybrana przez użytkowników jako najlepsza gra 2022 roku.

Dream by WOMBO, oparte na sztucznej inteligencji narzędzie do generowania grafiki, które pozwala tworzyć oszałamiające dzieła sztuki przy użyciu tekstu i obrazów kontekstowych, zdobyło nagrodę dla najlepszej aplikacji 2022 roku, a Apex Legends Mobile odniosło drugie zwycięstwo jako najlepsza gra 2022 roku. Ponadto Google nagrodziło także kilka innych aplikacji i gier na podstawie różnych kryteriów. Sprawdź pełną listę w sekcji poniżej.

Najlepsze aplikacje 2022 roku w Google Play

Najlepsze gry 2022 roku w Google Play

Warto zauważyć, że wymienieni powyżej zwycięzcy zostali wybrani przez zespół redakcyjny Google Play w USA. Zwycięzców z danego kraju można znaleźć, przechodząc do sekcji Best of 2022 w sklepie Google Play.

Oprócz najlepszych aplikacji i gier Google udostępnił także nazwy najlepiej sprzedających się książek i audiobooków w Sklepie Play w 2022 roku.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, sprawdź najlepsze aplikacje i gry 2022 roku, korzystając z powyższych łączy. Jesteśmy pewni, że znajdziesz coś dla siebie. Jeśli Google nie wspomniało o Twojej ulubionej aplikacji lub grze na Androida, pamiętaj o umieszczeniu jej w sekcji komentarzy poniżej. Chętnie je wypróbujemy.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Google