Oglądaj dokument „Killing Michael Jackson” i serial „Nawiedzone miejsca” na Vodylli!

ZERO FIKCJI: 17 listopada 2023 roku ekscytujące premiery na Vodylla.pl — dokument „Killing Michael Jackson” i miniserial dokumentalny „Nawiedzone miejsca”.

Film dokumentalny „Killing Michael Jackson”

Król popu, gwiazda show-biznesu, bożyszcze tłumów, filantrop, człowiek oskarżany o pedofilię… Michael Jackson miał wiele twarzy. Jednak twórcy dokumentu pod prowokacyjnym tytułem „Killing Michael Jackson” nie oceniają artysty i człowieka, ale rekonstruują wydarzenia, które doprowadziły do jego śmierci, opowiadają o policyjnym dochodzeniu i odwołują się do  medialnego cyrku. Zapraszając do współpracy Orlando Martineza i innych detektywów z policji Los Angeles zaangażowanych w śledztwo, zyskali dostęp do źródeł policyjnych, akt sprawy i nagrań z przesłuchań.  

Kto odpowiada za śmierć Michaela Jacksona?

Kiedy król muzyki pop nagle zmarł w czerwcu 2009 roku podczas przygotowań do trasy koncertowej trasy koncertowej „This Is It”, miliony fanów na całym świecie zaniemówiły ze smutku i niedowierzania. Niemal od razu wokół okoliczności jego śmierci pojawiło się wiele pytań i teorii spiskowych. Teraz, dzięki produkcji reżysera Sama Eastalla, możesz poznać tajemnicę śmierci Michaela Jacksona.

Sprawdź też: 3. sezon serii „Amerykańskie kroniki wojenne” tylko na Vodylli!

Dokument „Killing Michael Jackson” eksploruje nieznane dotąd aspekty śledztwa dotyczącego śmierci artysty. Wnikliwie analizuje wydarzenia, które doprowadziły do skazania lekarza Jacksona, Conrada Murraya, oraz przedstawia relacje i wnioski funkcjonariuszy policji Los Angeles, wypowiedzi lekarzy i specjalistów innych dziedzin, którzy brali udział w dochodzeniu. Istotne dla wymowy dokumentu jest nagranie z przesłuchania policyjnego Murraya kilka dni po śmierci Jacksona 25 czerwca 2009 r.

Miniserial „Nawiedzone miejsca”  w reżyserii Keiry Godfrey i Josha Allota poświęcony jest najbardziej przerażającym zjawiskom paranormalnym w Wielkiej Brytanii i USA w ostatnich 50 latach, które trudno jednoznacznie wyjaśnić. Pierwszy sezon obejmuje cztery odcinki: „Duch z Enfield”, „Dom w którym straszy”, „Kat z Edynburga” i „Pani Jeziora”.

Wszystkie przypadki przedstawione w serialu dokumentalnym są pokazane z użyciem, niepublikowane dotąd materiałów filmowych, zdjęć i nagrań, relacji świadków, wywiadów z dziennikarzami, wypowiedzi ekspertów specjalizujących się w zjawiskach paranormalnych. Materiały archiwalne dopełniają  realistyczne rekonstrukcje wydarzeń.   

Zaledwie kilka lat po światowym sukcesie „Egzorcysty”, w latach 1977-1979 niepozorny dom w  Enfield na północnych obrzeżach Londynu rodziny Hodgsonów stał się bohaterem tabloidów i przedmiotem policyjnego śledztwa. Samotną matkę Peggy Hodgson i jej dzieci prześladował wyjątkowo nieprzyjazny poltergeist, wprawiający w ruch meble, zabawki i inne przedmioty. Tajemnice widmowych postaci, lewitujących dzieci, materializowanych postaci i głosów zza grobu próbował zgłębić członek Towarzystwa ds. Badań Zjawisk Parapsychicznych Maurice Grosse.

Co było faktem, a co mistyfikacją? Jakie są konsekwencje życia w nawiedzonym domu, pod czujnym spojrzeniem śledczych, w blasku fleszy reporterów i w otoczeniu urządzeń nagrywających, pod presją, by nieustannie dostarczać dowodów na istnienie ducha i wobec faktu, że jest się wytykanym palcami? „Duch z Enfield” jeży włosy na głowie…

  •  „Dom  w którym straszy” relacjonuje śledztwo znawców zjawisk paranormalnych starających się odkryć prawdę o wydarzeniach, które dotknęły rodzinę Perronów mieszkających w latach 1970-1980 na odludnej farmie w Harrisville w stanie Rhode Island i wspomagających ich w walce z niebezpiecznymi duchami  demonologa Eda  i medium Lorraine Warrenów. Przeżycia Perronów zainspirowały twórców horroru „Obecność”, który miał premierę w roku 2013.
  • „Kat z Edynburga” bada wypadki na nawiedzonym cmentarzu Greyfriars Kirkyard, których sprawcą ma być  owiany złą sławą sir George MacKenzie z Rosehaugh, żyjący w czasach Karola II. Kat z Edynburga spoczywał spokojnie przez wieki, do momentu kiedy do jego grobowca włamał się bezdomny mężczyzna szukający noclegu.
  • „Pani Jeziora” opowiada mroczną historię jeziora Lanier i liczne przypadki zaginięć i utonięć, jak choćby Susie Roberts i Delii May Parker Young w 1958 r. Czy zjawa w niebieskiej sukience to Susie?
  • Serial dokumentalny „Nawiedzone miejsca”  wydobywa na światło dzienne mrożące krew w żyłach historie, ale próbuje również oddzielić fakty od mitów. Ekscytująca rozrywka nie tylko na listopadowe, mroczne wieczory.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: