Tajemniczy „Poltergeist z Enfield” już w Apple Tv+

Poznaj mrożącą krew w żyłach, prawdziwą historię najsłynniejszego na świecie przypadku poltergeista, dzięki oryginalnym nagraniom audio zarejestrowanym w domu i ukazującym rozwój wydarzeń.

Poltergeist z Enfield (Apple TV+, serial, 2023)

Serwis Apple TV+ udostępnił dziś nowy serial dokumentalny poświęcony upiornemu zjawisku znanemu jako Poltergeist z Enfield (The Enfield Poltergeist), idealnie wpasowany w halloweenowy sezon. Wszystkie cztery odcinki serialu są dostępne od razu do obejrzenia w Apple TV+ Przerażające wydarzenia związane z poltergeistem z Enfield sięgają 1977 roku. Mówi się, że dom komunalny w Anglii jest nawiedzony. W centrum wydarzeń znajdowały się siostry Janet i Margaret Hodgson. Ich rodzic zadzwonił na policję, zgłaszając, że słyszał niewyjaśnione dźwięki i widział, jak meble same się poruszały. Później pojawiły się doniesienia o lewitujących dzieciach, strasznych głosach i nie tylko.

Może Cię zainteresować też: „Prehistoryczna apokalipsa” – czy już istniała zaawansowana cywilizacja?

Policja nigdy nie znalazła dowodów niczego podejrzanego. Badacze zjawisk paranormalnych i dziennikarze śledzili rodzinę przez prawie dwa lata, rzekomo potwierdzając twierdzenia rodziny. Tak zwany detektyw zajmujący się zjawiskami paranormalnymi Maurice Grosse zarejestrował w domu nagrania na taśmie, na których słychać było gwiżdżące odgłosy, szczekanie i głos uważany za poltergeista.

To właśnie te nagrania taśmowe ożywają w serialu Poltergeist z Enfield. Ta produkcjal jest raczej dokumentem niż dramatem, ale zawiera dramatyczne rekonstrukcje wydarzeń, podczas których aktorzy synchronizują ruchy ust z głosami z prawdziwych nagrań. Serial zawiera także wywiady z zaangażowanymi osobami, w tym z dziećmi, których dotyczy sprawa – obecnie dorosłymi.

Obejrzyj oficjalny zwiastun serialu:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple TV+