Rysik S Pen Creator Edition Samsunga to odpowiedź na Apple Pencil

Nowy rysik S Pen Creator Edition do tabletów Samsunga to konkurencyjne akcesorium dla Apple Pencil, ale jeszcze mu trochę brakuje.

Rysik S Pen Creator Edition do tabletów Samsunga

Nowy rysik S Pen Creator Edition do Tab S9 FE,Tab S9 FE+ i Tab S9 firmy Samsung charakteryzuje się zwiększoną czułością pochylenia, zapewniającą większą precyzję rysowania, oraz jednym przyciskiem do przełączania między narzędziami programowymi. Nieco grubszy kształt S Pen Creator Edition powinien zapewniać bardziej naturalny chwyt — jak w przypadku trzymania prawdziwego ołówka.

Rysik S Pen Creator Edition dla użytkowników tabletów, który Samsung zaprezentował w lipcu wraz z serią Galaxy Tab S9, można teraz kupić w USA za 99,99 dolarów. Zaprojektowany został z myślą o pisaniu, szkicowaniu i malowaniu cyfrowym. S Pen Creator Edition to rysik wyższej klasy w porównaniu ze standardowym rysikiem S Pen za 59,99 USD dostarczanym z urządzeniami Galaxy Tab S9, i zapewnia więcej korzyści kreatywnym profesjonalistom, takich jak dodatkowa czułość pochylenia i grubszy kształt dla lepszego chwytu.

Wersja S Pen Creator Edition jest kompatybilna z Samsungami Galaxy S21 Ultra i nowszymi, Galaxy Note10 i nowszymi, Galaxy Tab S Series oraz komputerami PC, które już obsługują istniejący rysik S Pen. Nie można go używać z żadnymi urządzeniami składanymi z serii Galaxy Z. Rysik nie wymaga baterii i nie wymaga ładowania, a płaską stronę można magnetycznie przymocować do zgodnych urządzeń Galaxy Tab w celu przechowywania, podobnie jak Apple Pencil.

Srebrny przycisk wyraźnie sugeruje, że nie jest to Apple Pencil, ale z pewnością istnieją podobieństwa w projekcie. Samsung twierdzi, że ten najnowszy rysik to „najbardziej zaawansowany rysik S Pen w historii”, choć wiąże się to z pewnymi zastrzeżeniami, ponieważ Air Commands — funkcja S Pen, która umożliwia użytkownikom szybki dostęp do różnych funkcji poprzez naciśnięcie przycisku rysika podczas przesuwania wskaźnika myszy nad ekranem — dziwnie nie są obsługiwane.

S Pen Creator Edition jest dostępny tylko w kolorze białym i ma pojedynczy przycisk z boku, którego można używać do interakcji z narzędziami w aplikacjach kreatywnych (takich jak przełączanie między funkcjami pióra i gumki). Posiada również stopień ochrony IPX4, co oznacza, że jest odporny na lekkie zachlapania, co stanowi gorszą ochronę niż stopień ochrony IP68 w przypadku zanurzenia w tańszym S Pen.

Do rysika dołączone są dwie wymienne końcówki i proste narzędzie ułatwiające ich bezpieczne założenie:

Rysik S Pen Creator Edition - wymiana końcówek

Już pod względem wyglądu S Pen Creator Edition jest prawdziwym rywalem Samsunga dla Apple Pencil, który zyskał wierną rzeszę fanów iPadów, i którzy wolą jego połączoną wygodę od tradycyjnych, większych tabletów do rysowania.

Popularność tę w dużej mierze napędza platforma iPada (dzięki dobrze obsługiwanemu katalogowi aplikacji dostępnych wyłącznie pod systemem iPadOS, takich jak Procreate i Forger), ale sam Apple Pencil — zwłaszcza model drugiej generacji za 129 dolarów — ma swoje zalety – ukierunkowane funkcje, takie jak sterowanie gestami umożliwiające przełączanie między narzędziami w aplikacjach do rysowania.

Rysik S Pen Creator Edition do tabletów Samsunga
Rysik S Pen Creator Edition do tabletów Samsunga

Samsung będzie musiał ulepszyć swoją ofertę oprogramowania kreatywnego w całej serii Galaxy Tab, aby mieć realną nadzieję na konkurowanie z reputacją, którą Apple już zbudował, ale S Pen Creator Edition to z pewnością początek. Przynajmniej jest lepiej przygotowany do wykonywania kreatywnych zadań niż zaprezentowany w zeszłym miesiącu tańszy Apple Pencil USB-C, który całkowicie rezygnuje z takich funkcji jak czułość na nacisk.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Samsung | The Verge