Opal Tadpole to mała, ale potężna kamerka internetowa

Nowa kompaktowa kamera internetowa Opal Tadpole, z czujnikiem Sony IMX582 o rozdzielczości 48 MP, została zaprojektowana z myślą o usprawnieniu rozmów wideo.

Kamera internetowa Opal Tadpole
fot. Opal

Kamera internetowa Opal Tadpole ma zapewniać doskonałą jakość dźwięku i obrazu przy zachowaniu swojej niezwykle kompaktowej obudowy. Ważąca zaledwie 45 g, łącznie z kablem USB typu C, Opal Tadpole wykorzystuje czujnik Sony IMX582 o rozdzielczości 48 MP, który można znaleźć w różnych smartfonach od takich producentów jak Xiaomi czy Samsung.

Model Tadpole jest drugą kamerą firmy Opal po Opal C1 wydanej w 2021 roku. Tamten model, zaraz premierze otrzymał entuzjastyczne recenzje ze względu na imponującą jakość obrazu i unikalny design. Jednak cena detaliczna wynosząca 299 dolarów okazała się problemem, który Opal starał się rozwiązać wprowadzając Tadpole.

Opal Tadpole kosztuje 175 dolarów, co oznacza, że jest o 41% tańsza od swojego poprzednika (pomijając inflację). Tadpole jest również znacznie mniejsza i waży 45 g, łącznie z kablem USB typu C. Dodatkowo kamera internetowa obsługiwana jest przez urządzenia z systemami macOS i Windows. Warto dodać, że początkowo Opal C1 nie był wspierany pod systemem Windows.

Może Cię zainteresować także: Kamera FitMe sprawdzi ile masz tłuszczu i zaproponuje trening

Opal Tadpole wyposażona jest w Sony IMX582 — 48-megapikselowy czujnik Exmor RS w formacie optycznym ½ cala. Chociaż czujnik byłby teraz wystarczająco dobry tylko dla smartfonów z niższej średniej półki, Xiaomi zastosowało go na przykład w POCO F3. Jednak format optyczny ½ cala jest stosunkowo duży jak na standardy kamer internetowych. Tadpole ma również obiektyw 6P z przysłoną f/1.8 i polem widzenia (FOV) 70 stopni, co zdaniem Opala zapewnia pierwszorzędną jakość obrazu.

Teoretycznie Tadpole obsługuje filmy 4K, chociaż automatycznie skaluje je do 1080p/30 FPS, aby zmaksymalizować kompatybilność z programami do rozmów wideo. Co więcej, Opal dołączył kierunkowy mikrofon MEMS, który powinien rejestrować wyłącznie dźwięk emitowany w polu widzenia kamery internetowej. Mikrofon można jednak wyciszyć w dowolnym momencie, dotykając końcówki Type-C kabla USB kamery internetowej.

Więcej szczegółów na temat urządzenia można znaleźć na stronie internetowej firmy Opal.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Opal | NotebookCheck