Apple Pencil (USB-C) w sprzedaży od listopada

Firma Apple zapowiedziała „tańszy” model Apple Pencil (USB-C), dodając do niego ładowanie przez USB-C przez wszystkie nowe iPady, ale usuwając jedną kluczową funkcję.

Apple Pencil (USB-C) z 2023 roku

Nowy rysik Apple Pencil (USB-C) jest bardziej uniwersalny niż poprzednie modele i współpracuje ze wszystkimi modelami iPadów wyposażonymi w port USB-C. Dotyczy to iPada (10. generacji), iPada Air (4. i 5. generacji), iPada Pro 11 cali (1., 2., 3. i 4. generacji), iPada Pro 12,9 cala (3., 4., 5. i 6. generacji) i iPad mini (6. generacji). Zamiast polegać na nasadce zakrywającej złącze, jak w modelu pierwszej generacji, lub ładowaniu bezprzewodowym, jak w wersji drugiej generacji, nowy Apple Pencil ma przesuwaną nasadkę, która odsłania port USB-C, do którego można podłączyć kabel ładowanie.

Chociaż Apple Pencil (USB-C) nie ma funkcji ładowania bezprzewodowego, nowy model można przymocować magnetycznie z boku iPada.

Apple twierdzi, że najnowszy model charakteryzuje się taką samą precyzją, niskimi opóźnieniami i czułością pochylenia, jak inne modele Apple Pencil. Podobnie jak model drugiej generacji, iPad Pro obsługuje również funkcję Hover, dzięki czemu użytkownicy nadal mogą wyświetlać podgląd na wyświetlaczu w miejscu zaznaczonym przez Apple Pencil.

Jednym z nieoczekiwanie brakujących elementów jest czułość na nacisk, podstawowa cecha modeli pierwszej i drugiej generacji, której jednak nie ma w wersji Apple Pencil (USB-C).

Apple Pencil przyczepiony magnetycznie do iPada 10 gen.

„Apple Pencil zrewolucjonizował robienie notatek, szkicowanie i ilustrowanie, uwalniając nieskończone możliwości produktywności i kreatywności” – twierdzi Bob Borchers, wiceprezes Apple ds. ogólnoświatowego marketingu produktów. „W połączeniu z wszechstronnością iPada, nowy Apple Pencil otwiera kolejną wspaniałą opcję, dzięki której możesz doświadczyć magii cyfrowego pisma odręcznego, robienia notatek, zaznaczania dokumentów i nie tylko.

Porównanie funkcji modeli rysika Apple Pencil (2023)
Porównanie funkcji modeli rysika Apple Pencil (2023)

Nowy Apple Pencil będzie można kupić na początku listopada w cenie 429 zł.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple Newsroom | AppleInsider