Procreate Dreams umożliwi intuicyjne tworzenie animacji na iPadzie

Firma Procreate, twórca oprogramowania do ilustracji cyfrowych, ogłosiła nową aplikację Procreate Dreams do tworzenia animacji na iPadzie.

Procreate Dreams - zrzut ekranu ze strony aplikacji

Procreate od dawna cieszy się popularnością wśród ilustratorów, ponieważ wyznacza standardy w tworzeniu grafiki cyfrowej na iPadzie. Teraz firma przygotowuje się do zrewolucjonizowania animacji 2D dzięki nowo ogłoszonej aplikacji Procreate Dreams na iPada. Aplikacja Procreate Dreams ma przyspieszyć i ułatwić tworzenie animacji dzięki płynnym gestom i intuicyjnym narzędziom, takim jak wielodotykowa oś czasu. Narzędzia można dostosować, aby pomóc animatorom w łatwym tworzeniu płynnych animacji. Narzędzie Flipbook pomaga uprościć interfejs i uzyskać bardziej tradycyjną animację.

Nowe narzędzie jest kompatybilne z Procreate, co czyni je idealnym dla artystów, którzy kolekcjonują zasoby przez lata.

Renderowanie w czasie rzeczywistym umożliwia artystom natychmiastowe odtwarzanie animacji podczas tworzenia filmów. Nowy silnik audio zapewnia animatorom narzędzia do tworzenia muzyki, podkładów głosowych i efektów dźwiękowych.

Procreate Dreams będzie także można powiazać z usługą iCloud, co umożliwi artystom automatyczne tworzenie kopii zapasowych swojej pracy poprzez synchronizację z iCloud. Nowy format plików, format „dreams”, umożliwia artystom natychmiastowe otwieranie plików o rozmiarze do 1 TB, bez konieczności ładowania, zapisywania lub eksportowania.

Procreate Dreams - aplikacja do tworzenia animacji na iPadzie
Procreate Dreams – aplikacja do tworzenia animacji na iPadzie

Podobnie jak Procreate, nowy Procreate Dreams będzie dostępne w formie jednorazowego zakupu, a nie miesięcznej subskrypcji. Firma twierdzi, że będzie można go pobrać od 22 listopada 2023 roku w cenie 19,99 dolarów.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: AppleInsider | Procreate