Kamera FitMe sprawdzi ile masz tłuszczu i zaproponuje trening

Futurystyczna kamerka AI o nazwie FitMe podobno dokładnie wykonuje pomiar tłuszczu w organizmie i tworzy dopasowany program treningowy w kilka sekund.

FitMe — kamera AI do pomiaru wskaźników ciała

Kamera FitMe, która ma być przyszłością treningów, ma bardzo ambitne zadanie – system kamer stołowych może mierzyć różne wskaźniki Twojego ciała za pomocą zwykłego skanu wizualnego, mierząc tkankę tłuszczową, masę mięśniową i skuteczność treningu. Wystarczy, że staniesz przed kamerą, a ona zmierzy Twoje podstawowe wskaźniki zdrowotne, śledzi postępy w treningu, aby pokazać wyniki, a nawet poprowadzić Cię do zdrowego stylu życia. Bez trenera, bez taśmy mierniczej i bez selfie przed i po. Skany 3D wykonywane przez FitMe zapewniają kompleksowe pomiary z pomocą… a jakże —sztucznej inteligencji (AI).

Zobacz też: Jak Polacy oceniają swój stan zdrowia w 2022 roku?

FitMe przypomina normalną pionową kamera internetowa, może być ustawiona na dowolnej powierzchni i wykorzystuje szereg czujników do skanowania ciała. Kombinacja kamer, czujników stereo i projektorów punktowych na podczerwień pomaga urządzeniu FitMe uchwycić kompleksowy skan całego ciała z ponad 900.000 punktów głębokości.

Dane ze skanowania są następnie wprowadzane do wyszkolonego modelu sztucznej inteligencji FitMe, który lokalnie (na urządzeniu) przetwarza dane i oblicza pomiary twojego ciała z 98-proc. dokładnością. Wykorzystując technologię opracowaną w MIT Sandbox, FitMe dostarcza danych analitycznych, których nie posiada Twoja waga lub taśma miernicza, a jednocześnie zapewnia kompleksowy plan treningowy i żywieniowy oparty na sztucznej inteligencji w oparciu o Twoje cele, niezależnie od tego, czy chodzi o przyrost mięśni, utratę tłuszczu, budowanie siły, wytrzymałość lub redukcję.

FitMe pojawia się być może w najbardziej idealnym momencie, po latach kwarantanny i skonsolidowanej zmianie w kierunku utrzymania zdrowego stylu życia. Doskonale wpisuje się również w obecny boom na sztuczną inteligencję, opierając się na fachowo dostrojonym modelu, który przechwytuje i analizuje dane 3D, aby zapewnić wyniki porównywalne z ludzkimi. Dlaczego? Ponieważ nie każdego stać na spersonalizowanego trenera.

Dla osób, które chcą uzyskać opinię eksperta, jak poprawić swoje zdrowie, FitMe jest idealnym, kompaktowym, rozsądnym rozwiązaniem, niezależnie od tego, czy jesteś początkującym, miłośnikiem fitnessu, czy nawet doświadczonym sportowcem.

Ekosystem FitMe można podzielić na dwie części – sprzętową i programową

Jeśli chodzi o sprzęt, kamera FitMe wygląda jak coś, co dostarczają takie firmy jak Apple czy Bang & Olufsen. Smukły moduł kamery pionowej jest całkowicie biały i ma niklowany pionowy wspornik. W module kamery znajduje się wiele czujników, podobnych do tych, które można zobaczyć w skanerze 3D. Układ czujników działa w tandemie, aby uchwycić bardzo szczegółowy model 3D użytkownika, który jest przechowywany i przetwarzany lokalnie w jednostce komputerowej znajdującej się w bazie FitMe. Żadne dane nie są wysyłane do chmury, a wszystkie przechowywane lokalnie dane są szyfrowane, aby uniemożliwić hakerom uzyskanie dostępu do Twoich danych.

Aplikacja mobilna FitMe

Oprogramowanie to najbardziej sekretny element FitMe, ponieważ pobiera zeskanowane dane i przekształca je w dokładne wskaźniki i dostosowany plan zdrowotny. Aplikacja mobilna na smartfony pomaga śledzić postępy, odczytując wszystkie dane, od procentowej zawartości tłuszczu po masę mięśniową, a nawet dokładne pomiary ciała bez konieczności sięgania po taśmę mierniczą.

Co więcej, aplikacja nie tylko zapewnia dane analityczne, ale także tworzy praktyczny plan oparty na Twoich celach. Aplikacja FitMe może formułować harmonogramy treningów, plany żywieniowe, poznawać osobiste cele i śledzić postępy w ich osiąganiu. Szerszym celem jest nawet poprawa zdrowia i długości życia poprzez stworzenie programu fitness, który pozwala osiągnąć cele zdrowotne, które pomogą Ci zachować zdrowie nawet na starość.

W skład zespołu FitMe wchodzą prawdziwi specjaliści ze świata sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego, w tym inżynierowie z MIT i UCLA, którzy w CV mają doświadczenie dla firm takich jak Amazon i Intel. FitMe otrzymało również wiele grantów od MIT Sandbox i jest wspierane przez doradców/fundatorów, którzy pomogli również w budowaniu innych marek technologii medycznych, takich jak Peloton.

Cena kamery FitMe na Kickstarterze zaczyna się od 359 USD (ok 1470 zł), co obejmuje jednostkę z kamerą i bezpłatne roczne członkostwo w aplikacji FitMe i dostęp do trenera AI dla 1 użytkownika. Jednak pierwsi zwolennicy mogą kupić kamerę i dożywotnie członkostwo aplikacji i trenera AI za 599 USD (ok. 2450 zł) — w tej opcji można dodać aż 5 profili użytkowników do aplikacji, co czyni ją doskonałym wyborem dla rodzin i przyjaciół, którzy mieszkają lub trenują razem.

FitMe będzie wysyłana już w grudniu 2023 roku, w samą porę, abyś mógł zaplanować postanowienia noworoczne na 2024 rok!

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Kickstarter — FitMe: Advanced 3D Body Scanner and AI Trainer | Yanko Design