Apple wprowadziło „Tap to Pay” we Francji

Firma Apple ogłosiła wprowadzenie Tap to Pay we Francji, umożliwiając sprzedawcom detalicznym w kraju używanie iPhone’ów jako terminala płatniczego.

Apple tap to Pay: Apple Watch-iPhone

Funkcja Tap to Pay pojawiła się po raz pierwszy w lutym 2022 roku w USA i na iPhonie umożliwia akceptowanie płatności za pośrednictwem Apple Pay, zbliżeniowych kart kredytowych i debetowych oraz innych portfeli cyfrowych. Wszystkie transakcje są szyfrowane, a Apple nie ma żadnych informacji o tym, co zostało zakupione, ani o osobie, która dokonała zakupu.

Zobacz także: Apple wprowadza Tap to Pay w Ukrainie

Aby korzystać z funkcji Tap to Pay (Tapnij, aby zapłacić) na iPhonie, nie jest wymagany żaden dodatkowy sprzęt ani urządzenie do obsługi kart kredytowych. Funkcja wykorzystuje technologię NFC do bezpiecznego uwierzytelniania płatności zbliżeniowych, a ponadto obsługuje także wprowadzanie kodu PIN, co obejmuje opcje ułatwień dostępu.

Jesteśmy bardzo podekscytowani możliwością udostępnienia opcji Tap to Pay na iPhonie sprzedawcom w całej Francji, aby zapewnić im prosty, bezpieczny i poufny sposób akceptowania płatności zbliżeniowych, jednocześnie korzystając z mocy, bezpieczeństwa i użyteczności iPhone’a. Dzięki ponad 90% kart bankowych we Francji wyposażonych w technologię zbliżeniową oraz rosnącemu wykorzystaniu płatności zbliżeniowych, sprzedawcy będą mogli przyjmować płatności od swoich klientów za pomocą prostego gestu na swoim iPhonie.

— powiedziała Jennifer Bailey, Apple wiceprezeska ds. Apple Pay i Apple Wallet.

Grupa bankowa BPCE (Banques Populaires, Caisses d’Epargne i Payplug) oraz Adyen, myPOS, Revolut, SumUp, Viva Wallet i Worldline oferują już teraz francuskim klientom opcję Tap to Pay na iPhonie. Według Apple’a wkrótce dołączą do nich BNP Paribas, Crédit Coopératif, Market Pay, Stancer i Stripe.

Tap to Pay na iPhonie
Tap to Pay na iPhonie | fot. Apple

Tap to Pay na iPhonie‌‌‌‌ wymaga modeli ‌‌‌‌iPhone’a‌‌‌‌ XS lub nowszych i działa dla klientów tak samo, jak każda normalna transakcja ‌‌‌‌za pomocą Apple Pay‌‌‌‌. Sprzedawcy muszą jedynie otworzyć aplikację, zarejestrować sprzedaż i przedstawić kupującemu swój iPhone, który może następnie skorzystać z odpowiedniej metody płatności zbliżeniowej.

Francja staje się ósmym regionem obsługującym funkcję Tap to Pay po podobnych wdrożeniach w Wielkiej Brytanii, Australii, Tajwanie, Brazylii, Ukrainie i Holandii na początku tego roku.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple | Macrumors