CALF 3D VR180 to taka kamerka GoPro na sterydach!

Kamera sportowa CALF 3D VR180 ma dwa obiektywy, które nagrywają filmy 6K w 3D – tylko gdzie je odtworzyć?

Kamera CALF 3D VR180

Mała ręczna kamera CALF 3D VR180 ma aż dwa dużymi obiektywy z przodu. Ale po co jej to? Aby uchwycić obrazy i filmy w stereoskopowym widzeniu, tak jak nasze oczy widzą rzeczy wokół nas. Podwójne obiektywy typu „rybie oko” rejestrują rozległy, wciągający, trójwymiarowy widok wszystkiego, na co skierujesz aparat, umożliwiając tworzenie treści i rejestrowanie wspomnień, które wydają się niezwykle realistyczne. To właśnie obiecał nam Metaverse.

Kamera CALF 3D VR180 może być idealną profesjonalną kamerą klasy podstawowej, zaprojektowaną do rejestrowania treści 3D i VR, może rejestrować obrazy 8K i filmy 6K dzięki obiektywom szerokokątnym 185° i czujnikom Sony CMOS. Wbudowane mikrofony stereofoniczne przechwytują również dwuuszny pejzaż dźwiękowy, zapewniając dźwięk 3D dopasowany do wideo 3D.

Podobnie jak w przypadku lustrzanki cyfrowej lub kamery akcji, można jej używać w ręku lub zamontować na statywie, a nagrane treści można oglądać w 2D w wizjerze aparatu lub w 3D za pomocą wybranego zestawu do VR.

CALF 3D VR180 została zaprojektowana tak, aby była tak samo wszechstronna jak kamera sportowa. Przeznaczona jest przede wszystkim do profesjonalnych vloggerów i twórców treści, ale także pierwszych adeptów, którzy chcą stanąć na czele najnowocześniejszych technologii. Kamera rejestruje świat dokładnie tak, jak widzą go twoje oczy, co czyni to atrakcyjnym sposobem rejestrowania rzeczywistości. W świecie, który ostatecznie przestawi się na „komputery przestrzenne” i „rozrywkę przestrzenną”, ten format nagrywania jest prawie nieunikniony.

Kamera CALF 3D VR180

Urządzenie ma dwa niestandardowe obiektywy typu rybie oko 34 mm, które rejestrują oszałamiające 185° FoV, aparat CALF 3D VR180 umożliwia robienie zdjęć 8K i nagrywanie filmów 6K przy prędkości 50 kl./s (lub 4K przy 60 kl./s) dzięki dwóm czujnikom Sony CMOS w aparacie. Soczewki znajdują się dokładnie w odległości 65 milimetrów od siebie, co jest również średnią odległością między lewym a prawym okiem. Gwarantuje to, że zarówno lewy, jak i prawy kanał zostaną nagrane z odpowiednim poziomem percepcji głębi. Tymczasem 3,5-calowy wyświetlacz TFT LCD z tyłu pozwala zobaczyć, co robisz, gdy klikasz zdjęcia i nagrywasz filmy.

Widzenie dwuobiektywowe CALF 3D VR180
Widzenie dwuobiektywowe CALF 3D VR180

Obrazy i filmy są zapisywane bezpośrednio we wbudowanym w CALF gnieździe kart SD, które obsługuje maksymalną pojemność 512 GB. Towarzysząca aplikacja na smartfony umożliwia także przeglądanie i przesyłanie multimediów, a nawet bezpośrednie przesyłanie ich online do sieci społecznościowych. Możesz nawet transmitować na żywo bezpośrednio z kamery za pośrednictwem smartfona, chociaż jedynym zastrzeżeniem jest to, że zawartość należy oglądać za pomocą zestawu słuchawkowego VR.

Kamera CALF 3D VR180 jest również wyposażona w cztery mocowania (u góry, u dołu, z lewej i prawej strony), które umożliwiają mocowanie statywów, kijków do selfie, a nawet stabilizujących gimbali w celu uzyskania profesjonalnej jakości materiału filmowego.

Mikrofon stereofoniczny nagrywa w dwóch kanałach, chociaż dostępne jest wejście aux 3,5 mm do podłączenia zewnętrznego mikrofonu do aparatu w celu stworzenia profesjonalnej konfiguracji. Brakuje tylko lampy błyskowej.

Specyfikacja kamery CALF 3D VR180
Specyfikacja kamery CALF 3D VR180

Choć cena 1499 USD (ok. 6050 zł) jest dość zaporowa, to kamera CALF 3D VR180 jest jedną z pierwszych kamer gotowych do nagrywania VR, skierowanych do konsumentów i twórców treści, którzy chcą rozpocząć nagrywanie w tym nowym formacie. Jest również znacznie tańsza niż inne kamery 8K VR, które mogą kosztować 4-5 razy więcej.

Aparat jest wyposażony w standardową wymienną baterię 1650 mAh (coś w rodzaju tej w lustrzance cyfrowej), która zapewnia ponad 1,5 godziny ciągłego nagrywania, a także ma port USB-C do ładowania urządzenia lub podłączania powerbanku na dłuższe sesje nagraniowe. Multimedia można następnie przesyłać do aplikacji Calf (która jest bezpłatna dla użytkowników Androida i iOS-a), gdzie można przesyłać treści, lub do bezpłatnej aplikacji Calf Cut, która umożliwia edycję i postprodukcję filmów.

Każda kamera CALF 3D VR180 jest dostarczana z dwoma dekielkami na obiektywy, torbą do przechowywania, kartą SanDisk SD 64 GB, baterią, ściereczką do czyszczenia obiektywów oraz ładowarką i kablem. Wysyłki mają rozpocząć się już we wrześniu 2023 roku. To na długo przed premierą Apple Vision Pro, dając użytkownikom wystarczająco dużo czasu na opanowanie sztuki obrazowania VR!

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: CALF | Yanko Design