Nuki Smart Lock: inteligentny zamek do drzwi pojawi się w przyszłym tygodniu

Nowy inteligentny zamek Nuki Smart Lock będzie działał w oparciu o Thread, a więcej na jego temat dowiemy się już we wtorek 14 listopada.

Nuki Smart Lock - Keep your eyes open - wydarzenie 14 listopada 2023

Jeśli planujesz zakup Nuki Smart Lock, to warto poczekać jeszcze kilka dni. Austriacki producent ogłosił w piątek, że nowa generacja zostanie zaprezentowana we wtorek 14 listopada 2023 roku. Wizualnie na pierwszy rzut oka niewiele się zmieniło: obraz zapowiadający nowy produkt przedstawia dwa inteligentne zamki, które wyglądają absolutnie podobnie do obecnej generacji.

Sprawdź też: Inteligentny Zamek i Klucze od Netatmo, wkrótce kupisz też w Polsce!

Chyba bardziej chodzi o technologię zastosowaną wewnętrz zamka – a Nuki już we wrześniu zapowiedziało, w jakim kierunku zmierza: kolejny inteligentny zamek z Grazu będzie obsługiwał Matter over Thread.

Oprócz łatwości konfiguracji będzie to miało co najmniej jedną inną praktyczną korzyść. O ile Nuki Smart Lock 3.0 Pro nadal będzie wykorzystywał WLAN jako metodę komunikacji bez mostka, co zdecydowanie miało wpływ na żywotność baterii, o tyle dzięki Thread następna generacja będzie co najmniej tak samo trwała jak poprzednia kombinacja połączenia mostka i Bluetootha. Tylko bez mostu – bo połączenie ze światem zewnętrznym odbywa się poprzez hub Matter.

Dlaczego tak długo czekaliśmy z wprowadzeniem Matter? To również zostało szybko wyjaśnione. Inteligentne zamki są częścią nowego standardu inteligentnego domu od Matter 1.0, ale wyświetlanie dodatkowego stanu drzwi było możliwe dopiero od ostatniej aktualizacji do Matter 1.2. Oprócz tego, że jest otwarty i zamknięty, Matter ma teraz także status „zatrzaśniętej pułapki” – absolutny standard w przypadku większości europejskich drzwi.

O tym, co dokładnie Nuki zaprezentuje 14 listopada i jakie nowości ostatecznie pojawią się na rynku w najbliższy wtorek, oczywiście damy znać!

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Appgefahren | Nuki