Inteligentny Zamek i Klucze od Netatmo, wkrótce kupisz też w Polsce!

Firma Netatmo rozszerza swoją gamę produktów smart home, prezentując nowy produkt dla domu: Inteligentny Zamek i Klucze.

Inteligentny Zamek i Klucze do drzwi od Netatmo

Nowy Inteligentny Zamek i Klucze od Netatmo, które zaprezentowano dwa lata temu podczas CES, mają zapewniać nie tylko bezpieczniejszy, ale też bardziej elastyczny dostęp do mieszkania. Francuski producent smart home zastosował w nowym urządzeniu antywłamaniową konstrukcję oraz w pełni szyfrowaną komunikację Bluetooth i klucze NFC. Produkt dostępny jest już w wybranych krajach europejskich i niedługo trafi także do sprzedaży na polski rynek.

Sprawdź też: Zamek tedee GO zamontujesz w kilka minut na kluczu!

Inteligentny Zamek spełnia wymagania gwarantujące najwyższy poziom mechanicznego i elektronicznego bezpieczeństwa, zgodnie z normą EN15684. Został on opracowany tak, aby chronić użytkowników przed fizycznymi próbami włamania, takimi jak otwarcie zamka wytrychem, przewiercenie, wyrwanie, przecięcie czy wybicie. Cylinder zaprojektowany w całości przez firmę Netatmo wykonano ze stali nierdzewnej o wysokiej wytrzymałości i wzmocniono podkładką zapobiegającą przewierceniu oraz trzema kołkami zabezpieczającymi, zapewniającymi zwiększony poziom ochrony.

Inteligentny Zamek zaprojektowano również tak, aby opierał się próbom piractwa komputerowego, dlatego nie jest podłączony do Internetu. Drzwi można otworzyć jedynie z bliskiej odległości za pomocą smartfonu dzięki bezpiecznej i w pełni szyfrowanej komunikacji Bluetooth lub za pomocą Inteligentnych Kluczy NFC.

Urządzenie wyposażono również w system Secure Element – tylko jeden, niepowtarzalny i chroniony komponent zintegrowany z każdym zamkiem może zatwierdzić wszystkie czynności otwierania, zamykania i dodawania nowego klucza.

Dostęp możliwy dzięki Inteligentnym Kluczom…

Inteligentny Zamek Netatmo można zamknąć i otworzyć przy pomocy Inteligentnego Klucza, używając go jak tradycyjnego rozwiązania. Dzięki temu domownicy nie zmieniają swoich przyzwyczajeń, a dostęp do domu mają również te osoby, które nie korzystają smartfonu, jak na przykład dzieci czy osoby starsze.

Inteligentne Klucze opierają się na certyfikowanej technologii NFC i są chronione złożonymi metodami kryptograficznymi, co sprawia, że są niemożliwe do podrobienia, a w przypadku utraty lub kradzieży można je dezaktywować za pomocą aplikacji Home + Security.

Inteligentny Zamek Netatmo

W zestawie znajdują się trzy klucze, jednak w tej samej aplikacji do swojego Inteligentnego Zamka można dodać dowolną ich liczbę, zależnie od potrzeb. Dodatkowe klucze można zamówić w sklepie internetowym Netatmo.

Ponadto, jeden Inteligentny Klucz można zintegrować z kilkoma Inteligentnymi Zamkami na raz. Jeżeli w domu znajduje się więcej niż jedno wejście, użytkownik może w ten sposób ograniczyć liczbę kluczy. Instalacja urządzenia  trwa zaledwie kilka minut: wystarczy wymienić zwykłą śrubę i gotowe.

…a także przy pomocy smartfona

Możliwe jest także zablokowanie lub odblokowanie drzwi wyposażonych w Inteligentny Zamek Netatmo, używając smartfonu i aplikacji Home + Security. W chwili wyjazdu na urlop użytkownik nie musi już chować kluczy ani oddawać ich sąsiadowi, aby nakarmił kota czy podlał kwiaty: może wysłać zaproszenie z aplikacji Home + Security, udzielając tymczasowego dostępu, który można odwołać w dowolnym momencie.

Goście uzyskają dostęp do mieszkania za pomocą własnego smartfonu, pobierając aplikację przeznaczoną do uzyskiwania uproszczonego dostępu: Home + Guest. Nie będzie wtedy konieczne tworzenie konta ani hasła.

Rok samodzielnego działania i zasilanie awaryjne

Bateria Inteligentnego Zamka zapewnia ponad rok działania. Użytkownik otrzyma powiadomienie na smartfonie, gdy będzie zbliżał się czas wymiany baterii. W razie całkowitego rozładowania Zamka możliwe jest podłączenie zasilania awaryjnego przez micro-USB, co pozwala na tymczasowe aktywowanie Zamka, dając czas na wymianę baterii i zapewnienie sobie spokoju na kolejny rok.

Inteligentny Zamek Netatmo w przekroju - zamontowany w drzwiach
Inteligentny Zamek Netatmo w przekroju – zamontowany w drzwiach

Kompatybilność i scenariusze z innymi inteligentnymi urządzeniami

Inteligentny Zamek Netatmo jest kompatybilny z Apple Home, umożliwiając tworzenie inteligentnych interakcji z innymi kompatybilnymi produktami. Na przykład użytkownik może zaprogramować automatyczne włączanie się światła w wejściu w chwili odblokowywania drzwi wejściowych.

Cena i dostępność 

Inteligentny Zamek i Klucze jest dostępny od 19 września 2023 roku w wybranych krajach Europy. W Polsce produkt będzie możliwy do kupienia na stronie internetowej producenta.

Inteligentny Zamek i Klucze Netatmo + aplikacja mobilna
Inteligentny Zamek i Klucze Netatmo + aplikacja mobilna

Aplikacja mobilna Home + Security od Netatmo

Możesz wyjść z domu nie martwiąc się dzięki inteligentnym rozwiązaniom Netatmo zapewniającym bezpieczeństwo! Otrzymuj ostrzeżenia na swój smartfon, gdy tylko ktoś zadzwoni do drzwi, lub w przypadku próby włamania czy wykrycia dymu. Powiadomienia są inteligentne, aby umożliwić Ci szybkie działanie, unikając fałszywych alertów. Stwórz swój własny ekosystem odpowiadający Twoim potrzebom, zainstaluj produkty samodzielnie i uzyskaj dostęp do wszystkich funkcji, jakie oferują dzięki aplikacji Netatmo, bez żadnych opłat abonamentowych ani dodatkowych kosztów.

 • INTELIGENTNY WIDEODZWONEK
  Pozwoli zobaczyć, kto stoi przed drzwiami i odpowiedzieć, niezależnie od tego, gdzie się naprawdę znajdujesz.
 • INTELIGENTNY UNIT WEWNĘTRZNY PODŁĄCZONY DO INTERNETU Z WBUDOWANYM ASYSTENTEM ALEXA
  Otrzymuj powiadomienia, gdy ktoś dzwoni u Twoich drzwi, odpowiadaj i otwieraj drzwi swojego domu gdziekolwiek jesteś.
 • INTELIGENTNA KAMERA ZEWNĘTRZNA Z ALARMEM
  Ostrzeże Cię i odstraszy intruzów za pomocą sygnału dźwiękowego.
 • INTELIGENTNA KAMERA ZEWNĘTRZNA
  Zapewni oświetlenie i powiadomi Cię, gdy tylko osoba, zwierzę lub pojazd znajdzie się na terenie Twojej posiadłości.
 • INTELIGENTNA KAMERA DOMOWA
  Ostrzeże Cię, gdy ktoś nieznajomy dostanie się do środka.
 • INTELIGENTNY ALARM DOMOWY
  Działa z Inteligentną Kamerą Domową – Automatycznie się włączy, zmuszając intruza do ucieczki.
 • INTELIGENTNE CZUJNIKI OKIEN I DRZWI
  Działa z Inteligentną Kamerą Domową – Dzięki umieszczeniu na wybranych przez Ciebie drzwiach i oknach ostrzegą Cię w przypadku próby włamania.
 • INTELIGENTNY CZUJNIK DYMU
  Powiadomi Cię o możliwości pożaru w domu, niezależnie od tego, gdzie się znajdujesz. Możesz zadziałać, nawet jeżeli nie ma Cię w domu.
 • INTELIGENTNY CZUJNIK TLENKU WĘGLA
  Powiadomi Cię o wykryciu tlenku węgla w domu niezależnie od tego, gdzie jesteś. Możesz interweniować nawet wtedy, gdy nie ma Cię w domu.

I teraz do tego zestawu dołącza INTELIGENTNY ZAMEK I KLUCZE. Dla gości, którym chcemy udostępnić inteligentny klucz do naszego zamka w smartfonie, dostępna jest osobna aplikacja Home + Guest (do pobrania w sklepie App Store i Google Play).

Zrzuty ekranów z aplikacji mobilnej Home + Security (od Legrand - Netatmo – Bticino)
Zrzuty ekranów z aplikacji mobilnej Home + Security (od Legrand – Netatmo – Bticino)

Aplikacja mobilna Home + Security dostępna jest w sklepach App Store i Google Play:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Netatmo