WordPress 6.4 „Shirley” już jest!

Nowa wersja systemu do zarządzania treścią WordPress 6.4 zawiera nowe funkcje i ulepszenia w edytowaniu, projektowaniu i pisaniu stron WWW.

WordPress 6.4 „Shirley”

Zainstaluj nową wersję systemu CMS WordPress 6.4 „Shirley”, nazwanym na cześć kultowej artystki jazzowej Shirley Horn. Jej charakterystyczny głos i niezwykłe połączenie z fortepianem uczyniły ją jedną z czołowych artystek jazzowych swojego pokolenia. Podróż Horn ze sceny jazzowej w Waszyngtonie na scenę międzynarodową jest świadectwem jej poświęcenia i wytrwałości. Jej wpływ sięgał daleko poza granice tradycyjnego jazzu, przekraczając granice i inspirując publiczność na całym świecie. Ciesz się spokojnym tempem muzyki Shirley Horn i zapoznaj się ze wszystkim, co oferuje wersja systemu WordPress 6.4.

Zobacz też: Nowości w systemie WordPress 6.3 „Lionel”

Najnowsza wersja WordPressa 6.4 wprowadza nowy, wszechstronny motyw domyślny Twenty Twenty-Four i pakiet ulepszeń, które usprawnią każdy etap Twojej twórczej podróży. Twórz bezproblemowo swoje treści dzięki dalszym ulepszeniom pisania.

Poznaj więcej sposobów na urzeczywistnienie swojej wizji i usprawnienie edycji witryny dzięki ulepszonym narzędziom. Niezależnie od tego, czy jesteś nowym użytkownikiem WordPressa, czy doświadczonym twórcą, „Shirley” ma coś dla Ciebie. Odkryj niezrównaną elastyczność budowania z klocków i pozwól swoim pomysłom wcielić się w życie.

Co nowego w systemie WordPress 6.4?

WordPress 6.4

Twenty Twenty-Four

Poznaj najnowsze osiągnięcia w dziedzinie edycji witryn dzięki Twenty Twenty-Four. Zbudowany z myślą o trzech różnych przypadkach użycia, wszechstronność nowego domyślnego motywu sprawia, że jest on idealnym wyborem dla niemal każdego rodzaju witryny. Zanurz się w kolekcji szablonów i wzorców i odblokuj świat kreatywnych możliwości za pomocą zaledwie kilku ulepszeń.

Motyw Twenty Twenty-Four pod WordPressem 6.4
Motyw Twenty Twenty-Four pod WordPressem 6.4

Dodaj efekt lightbox do obrazków

Włącz funkcję lightbox, aby uzyskać interaktywne, pełnoekranowe obrazy za pomocą jednego kliknięcia. Zastosuj ją globalnie lub do określonych obrazów, aby dostosować sposób wyświetlania.

Kategoryzuj i filtruj wzorce

Uporządkuj swoje zsynchronizowane i niezsynchronizowane wzorce za pomocą kategorii. Zapoznaj się z zaawansowanym filtrowaniem w sekcji Wzorce we wstawce, aby znaleźć je wszystkie bardziej intuicyjnie.

Zrób więcej dzięki palecie poleceń

Ciesz się odświeżonym wyglądem i większą liczbą poleceń, aby znaleźć to, czego szukasz, wydajnie wykonywać zadania i oszczędzać czas podczas tworzenia.

Zmień nazwę bloków grupy

Ustaw niestandardowe nazwy dla bloków grupy, aby łatwo organizować i rozróżniać części treści. Nazwy te będą widoczne w widoku listy.

Nowości pod systemem WordPress 6.4
Nowości pod systemem WordPress 6.4

Podgląd obrazów w widoku listy

Nowe podglądy multimediów dla bloków Galeria i Obrazy w widoku listy pozwalają na wizualizację i szybkie zlokalizowanie, gdzie znajdują się obrazy w Twojej zawartości.

Udostępniaj wzorce w różnych witrynach

Chcesz użyć swoich niestandardowych szablonów na innej stronie? To proste! Zaimportuj i wyeksportuj je jako pliki JSON z widoku wzorców Edytora witryny.

Ciesz się nowymi ulepszeniami pisania

Nowe ulepszenia zapewniają płynne tworzenie treści. Znajdź nowe skróty klawiaturowe w widoku listy, ulepszone scalanie list i lepszą kontrolę nad ustawieniami linków. Odświeżony i spójny pasek narzędzi dla bloków Nawigacja, Lista i Cytaty pozwala na wydajną pracę z opcjami narzędzi, których potrzebujesz.

Ulepszenia pisania pod systemem WordPress 6.4
Ulepszenia pisania pod systemem WordPress 6.4

Rozwiń swoją kreatywną wizję dzięki większej liczbie narzędzi projektowych

Bądź kreatywny dzięki nowym obrazom tła w blokach grupy i zapewnij spójne wymiary obrazu dzięki zastępczym współczynnikom proporcji. Chcesz dodać przyciski do bloku nawigacji? Teraz możesz to wygodnie zrobić bez niestandardowego CSS. Jeśli pracujesz ze zsynchronizowanymi szablonami, ustawienia wyrównania pozostaną nienaruszone, zapewniając płynne tworzenie szablonów.

Narzędzia projektowe  pod systemem WordPress 6.4
Narzędzia projektowe pod systemem WordPress 6.4

Haki blokowe

Block Hooks to nowa potężna funkcja, która umożliwia wtyczkom automatyczne wstawianie bloków do treści względem innego bloku. Potraktuj to jako rekomendacje, dzięki którym praca z blokami będzie bardziej intuicyjna. Nowy panel „Wtyczki” daje ci pełną kontrolę nad dopasowaniem ich do twoich potrzeb – dodawaj, usuwaj i zmieniaj rozmieszczenie Block Hooks według potrzeb.

Wydajność

WordPress 6.4 zawiera ponad 100 aktualizacji wydajności, które zapewniają szybsze i bardziej wydajne działanie. Ulepszenia koncentrują się na wydajności ładowania szablonów dla motywów blokowych i klasycznych, wykorzystaniu strategii ładowania skryptów „defer” i „async” w rdzeniu, blokach i motywach oraz optymalizacji automatycznie ładowanych opcji.

Dostępność

Każde wydanie ma na celu uczynienie WordPressa dostępnym dla wszystkich. W wersji 6.4 wprowadzono między innymi ulepszenia widoku listy i obsługę etykiet aria dla bloku nawigacji. Interfejs użytkownika administratora (UI) zawiera ulepszenia dotyczące rozmieszczenia przycisków, kontekstu pozycji menu „Dodaj nowy” i komunikatów głosowych o stanie witryny.

Dowiedz się więcej o WordPressie 6.4

Learn WordPress to darmowe źródło wiedzy dla nowych i doświadczonych użytkowników WordPressa. Zawiera filmy instruktażowe dotyczące korzystania z różnych funkcji WordPressa, interaktywne zajęcia umożliwiające dogłębne zbadanie tematów oraz plany lekcji umożliwiające zagłębienie się w określone obszary WordPressa.

Aktualizacja 9.11.2023:wersji 6.4.1 naprawiono 4 błędów. Aby dowiedzieć się więcej, przeczytaj informacje o tym wydaniu.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: WordPress