Nowy WhatsApp pod macOS już dostępny w sklepie Mac App Store!

Zupełnie odnowiona aplikacja komunikatora WhatsApp dla systemu macOS jest już dostępna do pobrania w sklepie Mac App Store.

Aplikacja WhatsApp Messenger na komputery Mac
Aplikacja WhatsApp Messenger na komputery Mac

Komunikator WhatsApp w tym roku wprowadził nową wersję swojej aplikacji na urządzenia z systemem macOS, która została całkowicie przebudowana od podstaw, aby działać natywnie na komputerach Mac. Ta aplikacja została uruchomiona w sierpniu, ale była dostępna do pobrania tylko za pośrednictwem witryny WhatsApp. Od dziś natywną aplikację WhatsApp dla systemu macOS można również pobrać ze sklepu z aplikacjami Mac App Store.

Wiadomością podzielił się zespół WhatsApp (za pośrednictwem MacMagazine) i według Meta (właściciela platformy) nowa aplikacja WhatsApp dla systemu macOS jest już dostępna „globalnie” w sklepie Mac App Store. Aplikacja na komputery Mac została połączona z aplikacją na iPhone’a w App Store, dzięki czemu jest teraz aplikacją uniwersalną z jednym linkiem do pobrania.

Testy nowej wersji WhatsApp na macOS rozpoczęły się w lipcu ubiegłego roku. Chociaż stara wersja jest zasadniczo aplikacją internetową zbudowaną przy użyciu oprogramowania Electron, nowa aplikacja jest oparta na wersji na iPhone’a i została przeniesiona na system macOS w technologii Catalyst.

Z tego powodu WhatsApp na komputerze Mac działa teraz szybciej i ma te same funkcje, które są dostępne na iPhonie, takie jak grupowe rozmowy audio i wideo. Warto zauważyć, że aplikacje natywne zużywają również mniej zasobów sprzętowych, dzięki czemu pomagają zaoszczędzić trochę czasu pracy baterii – co jest świetne dla użytkowników MacBooków.

Rozmowy grupowe w aplikacji WhatsApp na Macu
Rozmowy grupowe w aplikacji WhatsApp na Macu

Dzięki aplikacji na Maca użytkownicy WhatsAppa mogą uzyskać dostęp do swojego konta bezpośrednio ze swojego komputera, nawet jeśli nie mają telefonu w pobliżu. Wersja na komputery Mac jest jednak tylko aplikacją towarzyszącą, co oznacza, że ​​aby z niej korzystać, nadal potrzebne jest skonfigurowane w telefonie konto WhatsApp. WhatsApp przeprowadził także testy wersji beta na iPada.

WhatsApp Messenger na komputery Mac jest dostępny bezpłatnie w App Storze w wersji 23.23.78 i wymaga systemu macOS 11 (Big Sur) lub nowszego:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: 9TO5Mac