Wydarzenie „Scary Fast” Apple’a nagrano iPhone’em 15 Pro Max

Apple użyło najnowszy model iPhone’a 15 Pro Max do nakręcenia w całości swojego ostatniego wydarzenia specjalnego „Scary Fast”.

Apple użyło iPhone'a 15 Pro Max do nakręcenia całości wydarzenia „Scary Fast”

Podczas wydarzenia „Scary Fast” firma Apple ogłosiła wprowadzenie na rynek swoich najnowszych MacBooków Pro i nowego iMaca, wyposażonych w najnowszy czip M3 od technologicznego giganta. Jak już przywykliśmy, nagrana wcześniej prezentacja była od początku do końca po mistrzowsku nakręcona i w pełni kinowa, ale dopiero pod koniec dowiedzieliśmy się, że ta nieco różni się od poprzednich.

Jeśli oglądałeś całą prezentację, być może zauważyłeś tekst, który pojawił się po zakończeniu przemówienia Tima Cooka, brzmiał: „To wydarzenie zostało nagrane na iPhonie i zmontowane na komputerze Mac. Wszyscy prezenterzy, lokalizacje i nagrania z dronów nagrane za pomoca iPhone’a 15 Pro Max” (oryg. This event was shot on iPhone and edited on Mac. All presenters, locations, and drone footage shot on iPhone 15 pro Max).

Apple zawsze był dumny ze swoich aparatów w telefonach, zwłaszcza jeśli chodzi o nagrywanie wideo, i wielokrotnie pokazywał możliwości nagrywania iPhone’ów za pośrednictwem znanych reżyserów i artystów muzycznych, ale firma nigdy (do tej pory) nie kładła tak ogromnego zaufania w swoich telefonach, aby nakręcić całe wydarzenie Apple’a w całości na iPhonie.

Funkcje aparatu, które Apple promuje

iPhone 15 Pro i iPhone 15 Pro Max zostały wydane z ulepszonymi aparatami i nowym chipsetem A17 Pro, dzięki czemu oba umożliwiają fotografowanie w formacie ProRes Log przy 60 klatkach na sekundę. Posiadają również port USB 3 typu C, który umożliwia bardzo szybki transfer danych do 10 Gb/s, a co za tym idzie, możliwość strumieniowego przesyłania plików ProRes 4K 60FPS nagranych w profilu kolorów Log bezpośrednio na wyświetlacz zewnętrzny.

Apple użyło iPhone'a 15 Pro Max do nakręcenia całości wydarzenia „Scary Fast”

Jeśli nie znasz Log, jest to format kolorów stosowany w profesjonalnych aparatach, który zapewnia znacznie większą elastyczność podczas korygowania obrazu w postprodukcji, w tym w procesie korekcji kolorów. Co więcej, iPhone 15 Pro i 15 Pro Max to jak dotąd jedyne telefony obsługujące system kodowania kolorów Academy, będący branżowym standardem w zakresie korekcji kolorów.

Apple użyło iPhone'a 15 Pro Max do nakręcenia całości wydarzenia „Scary Fast”

Całą prezentację można obejrzeć tutaj:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple