„Cyberzagrożenia i hejt w sieci” – przyjdź na konferencję już 15 grudnia!

Jak walczyć z działaniami, które mogą nam zaszkodzić w sieci? Olbrzymią dawkę rzetelnej wiedzy na ten temat uzyskamy na konferencji „Cyberzagrożenia i hejt w sieci”, która odbędzie się 15 grudnia 2023 roku w Warszawie!

Konferencja „Cyberzagrożenia i hejt w sieci” – 15 grudnia 2023 roku

Niebezpieczeństwa dotyczące przestrzeni internetowej dotyczą dziś każdego użytkownika sieci – zarówno przedsiębiorcy realizującego się w e- commerce, jak i jego klienta — osoby, która ma swój profil w mediach społecznościowych oraz followersa. Internet zapewnia swoim użytkownikom ogromne możliwości rozwoju, choćby w zakresie budowania własnej marki. Niestety, to narzędzie wykorzystują też cyberprzestępcy. Phishing, ransomware, kradzież tożsamości…

Zobacz też: Kongres CyberTrust 2023: Kształtowanie Przyszłości Cyberbezpieczeństwa

Trudno zliczyć wszystkie formy zagrożenia, na które możemy natknąć się w przestrzeni internetowej każdego dnia. Wśród nich szczególną uwagę należy jednak zwrócić na hejt. Dlaczego?

Gdy kilka lat temu, działając jako prezes Europejskiego Klubu Kobiet Biznesu, powołałam do życia kampanię „Nie hejtuję- motywuję”, nie sądziłam, że akcja odbije się aż tak szerokim echem. Szybko okazało się, że przemoc rozsiewana w internecie uderza nie tylko w osoby działające w show-biznesie, ale też w przedsiębiorców różnych formatów i branż, a nawet dzieci i młodzież szkolną. Stało się również jasne, że hejterzy stosują różne formy ataku, sprawiając, że ich poczynania trudno nieraz od razu zdefiniować jako atak podszyty nienawiścią. Każdy z tych aspektów przyczynił się do tego, że obecnie Europejski Klub Kobiet Biznesu organizuje lub włącza się w różne akcje, które mają na celu podniesienie świadomości społecznej w kwestii hejtu, po to, by móc skutecznie przeciwdziałać temu niebezpiecznemu zjawisku.

— mówi Ilona Adamska


Odpowiedzią na te potrzeby jest konferencja organizowana w Warszawie (Pałac Staszica, ul. Nowy Świat 72) przez EKKB pod hasłem: „Cyberzagrożenia i hejt w sieci”. 

Projekt kierowany jest do przedsiębiorców, którzy chcą się bronić przed nieuczciwą konkurencją, rozsiewającą fake-newsy, biznesmenów działających w branży e-commerce, którzy chcą zabezpieczyć się przed ryzykiem utraty danych klientów, użytkowników mediów społecznościowych narażonych na hejt i wielu innych osób. 

Bilety na konferencję „Cyberzagrożenia i hejt w sieci” można kupić w serwisie enently.

Inspirujące panele dyskusyjne

Uczestnicy konferencji zyskają możliwość poszerzenia wiedzy na tematy pogrupowane w czterech panelach:

  1. Cyberbezpieczeństwo jako kluczowy element walki z hejtem. Jak uchronić siebie i innych online?
  2. Budowanie bezpiecznej przestrzeni online. Wskazówki i najlepsze praktyki dla moderatorów i administratorów platform społecznościowych.
  3. Jak firmy radzą sobie z cyberzagrożeniem? Metody wykrywania i reagowania na zagrożenie. Od teorii do praktyki.
  4. Fake newsy. Jak przeciwdziałać dezinformacji w sieci?

Cenione grono ekspertów

Ze względu na tematykę i charakter wystąpień, Ilona Adamska, organizatorka spotkania, zaprosiła do współpracy grono znakomitych specjalistów w takich dziedzinach jak: psychologia (Katarzyna Miller), prawo (Jan Linke Łukasz Kulicki z Kancelarii Prawnej Linke Kulicki), IT (Natalia Olszewska-Rokicka & Damian Rokicki z firmy DNR Group) czy socjologia (dr Monika Mularska-Kucharek z Wyższej Szkoły Informatyki Stosowanej i Zarządzania pod auspicjami PAN w Warszawie).

Konferencja „Cyberzagrożenia i hejt w sieci” – 15 grudnia 2023 roku - informacje

Na konferencji nie mogło też zabraknąć ekspertów wspierających przedsiębiorstwa. Do tego grona należą: dr hab. Dariusz Tworzydło, prof. ucz. (Kierownik Katedry Komunikacji Społecznej i Public Relations UW), dr Aleksandra Musielak (dyrektor Departamentu Rynku Cyfrowego Konfederacji Lewiatan), dr Wojciech Szymański (prezes zarządu agencji e-commerce i e-marketing Ideo Force Sp. z o. o.), czy Karol Szczęsny (właściciel firmy Intellegro, specjalizującej się w projektowaniu portali internetowych).

W gronie panelistów pojawią się także: Anna Rywczyńska – Kierownik Działu Profilaktyki Cyberzagrożeń w NASK, Iwona Prószyńska – CERT Polska NASK oraz Marta Witkowska z Zespołu Programów Edukacyjno – Informacyjnych.

Wśród gości znaleźli się również przedstawiciele świata mediów: Agata Jankowska (Forbes Women) i Bartek Węglarczyk (red. naczelny Onetu).

Tak wybitni eksperci to najlepsza gwarancja wysokiego poziomu merytorycznego przedsięwzięcia. Nic dziwnego zatem, że projekt został objęty patronatem honorowym przez Konfederację Lewiatan oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK) – Państwowy Instytut Badawczy. Należy też podkreślić, że sama kampania „Nie hejtuję- motywuję” zyskała patronat honorowy Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Marszałków Województw: Pomorskiego, Podlaskiego, Podkarpackiego, Mazowieckiego i Dolnośląskiego. To niezbity dowód na to, że warto wziąć udział w konferencji wzmacniającej naszą świadomość dotyczącą walki z hejtem w przestrzeni internetowej.

Rzetelna wiedza, wybitni prelegenci, solidne podwaliny do tego, by zbudować własną bazę narzędzi służących do walki z hejtem i skuteczny networking – to największe zalety płynące z udziału w konferencji. Warto wykorzystać tę szansę i być o krok dalej niż cyberprzestępcy!

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: informacja organizatora | patronat medialny