Sceny seksu w „Fellow Travelers”: Matt Boomer i Jonathan Bailey odważnie w nowym serialu

Nowy ośmioodcinkowy serial dramatyczny, stworzony przez nominowanego do Oscara Rona Niswangera, przedstawia Matta Bomera i Jonathana Baileya w epickiej historii miłosnej o politycznych uwikłaniach.

„Fellow Travelers” (SkyShowtime Original) serial 2023

Serial dramatyczny i thriller polityczny Fellow Travelers przedstawia epicką historię miłosną dwóch mężczyzn, której bohaterami są Matt Bomer (The Normal Heart, The Boys in the Band) i Jonathan Bailey (Bridgerton). Serial Fellow Travelers oparty jest na powieści Thomasa Mallona. Bomer gra charyzmatycznego Hawkinsa Fullera, który za kulisami prowadzi satysfakcjonującą finansowo karierę polityczną. Hawkins unika emocjonalnych uwikłań – dopóki nie poznaje Tima Laughlina (Bailey), młodego mężczyzny przepełnionego idealizmem i wiarą religijną. Rozpoczynają romans w chwili, gdy Joseph McCarthy i Roy Cohn wypowiadają wojnę „wywrotowcom i dewiantom seksualnym”, rozpoczynając jeden z najciemniejszych okresów w historii Ameryki XX wieku.

Przez cztery dekady śledzimy pięciu głównych bohaterów – Hawka, Tima, Marcusa (Alladyn), Lucy (Williams) i Frankie (Ricketts) – gdy ich ścieżki krzyżują się przez protesty podczas wojny w Wietnamie w latach 60. disco hedonizm lat 70. i kryzys AIDS w latach 80., mierząc się z przeszkodami na świecie.

Hawkins „Hawk” Fuller, grany przez Matta Bomera to człowiek, który lubi wygrywać i zdobywać. Konkretnie — kochanków. W premierowym odcinku Fellow Travelers zatytułowanym You’re Wonderful – obecnie transmitowanym w Paramount+,a w Polsce od 19 listopada na SkyShowtime – oglądamy retrospekcje z lat 50. XX wieku, gdy Hawk zawiera potencjalne znajomości niczym myśliwy. Już na samym początku jego wzrok skupia się na poważnym młodym katolickim konserwatyście Timie Laughlinie (Jonathan Bailey), na przyjęciu wyborczym i podchodzi jak pantera, zbliżając się do pijącego mleko chłopca.

Najpierw Hawk jest przyjazny dla Tima, potem zawodowym mistrzem, a na końcu starszy bohater wojenny rozkazuje swojemu „chłopcu” po sypialni. Tim chętnie przyjmuje rozkazy od przystojnego Hawka, ale pod koniec pierwszego odcinka więź emocjonalna, którą niechętnie tworzą mężczyźni, grozi wywróceniem delikatnej równowagi sił między nimi.

Przeczytaj tez: „Red, White & Royal Blue” od 11 sierpnia w Prime Video

Fellow Travelers to serial o skrzyżowaniu zakazanej miłości i pożądanej mocy. Fabuła skupia się na trwającym od kilkudziesięciu lat romansie Hawka i Tima, dwóch polityków z Waszyngtonu zmuszonych do utrzymywania swojego romansu za zamkniętymi drzwiami. Pierwszy odcinek Fellow Travelers przedstawia Hawka jako dominanta w sypialni i poza nią, odkrywającego jego skłonność do przejmowania kontroli we wszystkich obszarach życia. Wie, jak manewrować w Waszyngtonie, równie dobrze potrafi przyciągnąć kochanka – czy to Tima, czy przypadkową dziewczynę poznaną w toalecie w parku.

Matt Bomer popychający nogą Jonathana Baileya na podłogę w „Fellow Travelers”
Matt Bomer popychający nogą Jonathana Baileya na podłogę w „Fellow Travelers”

Sceny seksu w serialu Fellow Travelers są odświeżająco ekscytujące nie tylko dlatego, że przedstawiają dwóch otwarcie homoseksualnych aktorów uprawiających seks homoseksualny przez queerową perspektywę, ale także dlatego, że odgrywają one rolę wyrazu władzy. Co idealnie pasuje do tematyki serialu i jego historii.

Akcja Fellow Travelers rozgrywa się latach 80. na podstawie książki Thomasa Mallona. Starszy Hawkins Fuller i jego żona Lucy (Alison Williams) wydają wystawne przyjęcie z przyjaciółmi, dorosłymi dziećmi i wnukami, aby uczcić zbliżającą się przeprowadzkę dyplomatyczną do Mediolanu. Wtedy pojawia się stary przyjaciel Hawka, Marcus (Jelani Alladin), aby podzielić się wiadomością, że prawdziwa miłość Hawka, Tim, umiera na AIDS w San Francisco. Podczas gdy Hawk radzi sobie z tą wiadomością i postanawia odbyć zaimprowizowaną podróż na łoże śmierci kochanka, z którym był w separacji, przechodzimy do tego, jak mężczyźni poznali się po raz pierwszy podczas powstania makartyzmu i zakochali się w sobie pomimo katolicyzmu Tima i problemów Hawka z intymnością emocjonalną.

O tym, jak się zakochują? Seks.

Po zorganizowaniu dla Tima występu w biurze senatora McCarthy’ego Hawk pojawia się w skromnym pokoju Tima w pensjonacie. Udaje, że zamierza zaprosić młodszego mężczyznę na obiad, ale Tim musi odmówić, bo gotuje już na płycie grzejnej puszkę rosołu, a marnowanie jedzenia jest grzechem. Hawk krąży wokół Tima i wypytuje go o grzechy. Jeśli marnowanie puszki zupy byłoby grzechem, jakim grzechem byłoby, gdyby się pocałowali? Po tym, jak obaj mężczyźni dzielą się zupą i rozmawiają o przeszłych doświadczeniach seksualnych Tima z księdzem, Hawk postanawia działać.

Hawk nie używa opasek na oczy ani kajdanek, aby kontrolować Tima. Po prostu używa swojej pewności siebie. Hawk zaczyna rozbierać Tima, po czym spokojnie rozkazuje mu, aby nie tylko zdjął mu spodnie, ale także je złożył. Jest to prośba, która od razu daje jasno do zrozumienia, że Hawk tu dowodzi.

Scena z serialu „Fellow Travelers”
Scena z serialu „Fellow Travelers”

A jeśli dynamika mocy nie była jeszcze jasna dla widzów, gdy Hawk bierze Tima do łóżka – wpychając rękę w spodnie młodszego mężczyzny, by sprawić mu przyjemność – pyta Tima: „Czy jesteś moim chłopcem?” Tim jest w dużej mierze chłopcem Hawka.

Oczywiście nie potrzebowalibyśmy nawet tej sceny, żeby wiedzieć, że Hawk lubi dominować w sypialni. Po spotkaniu z Timem udaje się do łazienki w parku i wybiera na noc Eddiego (David Tomlinson). Kiedy widzimy ich w łóżku, Hawk bardzo mocno uderza drugiego mężczyznę. Gdy obaj mężczyźni skończą, Hawk natychmiast przerywa wszelkie przedłużające się połączenie, podając Eddiemu fałszywe imię i odchodząc.

Scena z serialu „Fellow Travelers”
Scena z serialu „Fellow Travelers”

Ale w Timie jest coś innego. Hawk nie tylko wraca do domu Tima – radio ma stłumić ich jęki – ale pozwala swojemu „chłopcu” przekonać go, by towarzyszył Marcusowi na wpływowych spotkaniach, a później w klubie gejowskim. Tim jest w stanie to zrobić, odgrywając zalotną uległość, prosząc Hawka o zaproszenie, siedząc mu na kolanach… a później ssąc całą stopę Hawka.

To dopiero początek serialu, ale pod koniec premierowego odcinka Fellow Travelers staje się jasne, że związek Hawka i Tima może gwałtownie rozwinąć się przed końcem serialu. Tim w wersji z lat 80. nie tylko ignoruje prośby Hawka, by się z nim spotkał – pozostawiając Hawka cierpliwie czekającego na znak – ale ostateczny uścisk, jaki widzimy w tym odcinku, to po prostu przytulanie się dwojga kochanków.

Gry o władzę mogą być tym, co łączy seksualnie Hawka i Tima, ale ich miłość jest równie silna!

Ośmiodcinkowy serial będzie można oglądać wyłącznie w SkyShowtime od 19 listopada 2023 roku, a nowe odcinki będą dostępne w każdą niedzielę.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Decider | Skyshowtime