„Red, White & Royal Blue” od 11 sierpnia w Prime Video

Zobacz zwiastun nowego filmu pt. „Red, White & Royal Blue”, który zadebiutuje w serwisie Prime Video już 11 sierpnia 2023 roku.

Film „Red, White & Royal Blue” (prime Video, 2023)

Alex Claremont-Diaz (Taylor Zakhar Perez), syn pierwszej prezydentki Stanów Zjednoczonych (Uma Thurman) i brytyjski książę Henry (Nicholas Galitzine) mają ze sobą wiele wspólnego: oszałamiającą urodę, niezaprzeczalną charyzmę, międzynarodową popularność… i totalną wzajemną pogardę. Oddzielona oceanem ich długotrwała waśń tak naprawdę nie stanowiła problemu, dopóki katastrofalna – i bardzo publiczna – kłótnia podczas królewskiego wydarzenia nie stała się pożywką dla tabloidów, wbijając klin w stosunki amerykańsko-brytyjskie w najgorszym możliwym momencie.

Zobacz także: „Fellow Travelers” o gejowskiej miłości w trudnych czasach

Przechodząc w tryb kryzysowy, ich potężne rodziny i odpowiedni opiekunowie zmuszają dwóch rywali do zainscenizowanego „rozejmu”. Ale gdy lodowaty związek Alexa i Henry’ego nieoczekiwanie zaczyna się zmieniać w niepewną przyjaźń, tarcia, które istniały między nimi, rozpalają coś głębszego, niż kiedykolwiek się spodziewali.

Film pod tytułem Red, White & Royal Blue, oparty jest na uznanym przez krytyków bestsellerze Caseya McQuistona z New York Timesa. Jest pełnometrażowym debiutem scenarzysty i reżysera zdobywcy nagrody Tony, dramatopisarza Matthew Lópeza (The Inheritance).

Red, White & Royal Blue zadebiutuje w serwisie Prime Video 11 sierpnia 2023 roku.

Obejrzyj zwiastun filmu Red, White & Royal Blue:

Opis książki „Red, White & Royal Blue” (od wydawcy):

Alex Claremont-Diaz jest tą osobą, która jako jedyna w całych Stanach Zjednoczonych ma status równy księciu. Wraz ze swoją nieustraszoną siostrą June i genialną Norą, wnuczką wiceprezydenta USA, tworzą Trio z Białego Domu, jeden z kluczowych elementów strategii polityczno-marketingowej obecnej głowy państwa, Ellen Claremont (znanej też jako „mama”).

Na ogół Alex z obowiązkami radzi sobie brawurowo – na ogół, bo gdy kłótnia z jego wrogiem numer jeden, księciem Henrym z Wielkiej Brytanii, kończy się wylądowaniem w torcie na królewskim weselu, młody mężczyzna staje się celem tabloidów z całego globu. Dobre relacje między oddzielonymi Atlantykiem państwami wiszą na włosku.

Nicholas Galitzine jako Książę Henry i Taylor Zakhar Perez jako Alex Claremont-Diaz w filmie „Red, White & Royal Blue”
Nicholas Galitzine jako Książę Henry i Taylor Zakhar Perez jako Alex Claremont-Diaz w filmie „Red, White & Royal Blue” (Prime Video, 2023)

Zespoły PR obu krajów wpadają na pomysł, jak zaradzić szkodom: trzeba udowodnić światu, że Alexa i Henry’ego łączy nie nienawiść, ale wielka przyjaźń. Tylko że to, co na początku miało być fałszywą relacją dla mediów, szybko staje się czymś więcej. Tymczasem w Stanach Ellen Claremont zaczyna walkę o reelekcję, a romans między jej synem a brytyjskim księciem może okazać się tym, co zniszczy całą jej kampanię Czy Alex i Henry znajdą w sobie odwagę i siłę, by powiedzieć głośno, co do siebie czują? I jeśli to zrobią, to czy poradzą sobie z konsekwencjami tej decyzji?

Tego dowiecie się z lektury „Red, White & Royal Blue” – powieści, która doskonale pokazuje, że prawdziwa miłość niechętnie słucha się reguł dyplomacji.


➔ Gdzie oglądać film „Red, White & Royal Blue” online na VOD?

JustWatch logo small

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Prime Video
wpis zawiera linki afiliacyjne do serwisów streamingowych